28

Strelecký koncert Bízikovej proti Porube

28.02.2014

V Šali jednoznačná záležitosť domáceho Dusla

Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa potvrdili svoju silu v domácom prostredí, keď v piatkovom televíznom stretnutí 18. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) pribrzdili DHC Sokol Poruba, ktorý zdolali jednoznačne 36:27 (20:11). Pred kamerami Slovak Sport.TV bola streleckou hviezdou duelu domáca ľavá krídelníčka Réka Bíziková, ktorej štrnásť pokusov sa skončilo gólom v sieti ostravského tímu. Šalianky odplatili súperkám prehru (23:25) a preskočili ich v tabuľke, v ktorej sú teraz piate.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - 18. kolo - piatok:

HK Slovan Duslo Šaľa - DHC Sokol Poruba 36:27 (20:11)
Najviac gólov: R. Bíziková 14, S. Szarková 8/1, Súkenníková 6 – Uhráková 9, Hrbková 9/2, Rechtorisová 3
Pok. hody: 1/1 - 4/3, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Brunovský a V. Čanda (obaja SR), 400 divákov

Domáce pristúpili k zápasu zodpovedne. Vychádzali z kvalitnej obrany a chyby súperiek nekompromisne trestali z rýchlych kontier. Pri chuti bolo najmä trio R. Bíziková, S. Szarková a Súkenníková, ktoré malo s dovedna 17 gólmi najvýraznejší podiel na vypracovaní si desaťgólového vedenia (20:10). Posledné slovo v I. polčase mala hosťujúca Rechtorisová (20:11). Ani úvod druhého dejstva nenasvedčoval, že by hráčky Poruby mohli duel zdramatizovať. V 41. min vyhrávalo Duslo 25:15, ale o päť minút neskôr už len 26:21. Šalianky potom hostkám viac nedovolili a v záverečnej päťminútovke opäť zvýšili rozdiel až na konečných 36:27.