27

V sobotu presvedčivé víťazstvá domácich vo WHIL

01.03.2014

Senec opäť s prídelom

Hádzanárky ŠKP Piccard Senec po ďalšej vysokej prehre klesli na poslednú priečku tabuľky spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL). Senčanky podľahli v sobotňajšom stretnutí 18. kola v Písku 18:39. Naopak, hráčky domáceho Sokola poskočili z 12. na 10. miesto nielen pred Piccard, ale aj pred Jindřichov Hradec. Dôležité dva body v boji o účasť v národnom v play-off získalo družstvo DHK Zora Olomouc, ktoré vyhralo nad HC Veselí nad Moravou 27:19 a priblížilo sa k postupu do semifinále.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - 18. kolo - sobota:

DHK Zora Olomouc - HC Veselí nad Moravou 27:19 (14:9)

Najviac gólov: Růžičková, Berová, Dostálová a Kubáčková po 4 - Bačíková 4, Chrenková 3

Pok. hody: 3/3 - 4/4, vylúčené: 5 - 3, rozhodovali: Pavlíček a Tokoš (obaja ČR), 280 divákov

Domáce hráčky do 20. min mierne zaostávali, ale už do záveru prvého polčasu dokázal Olomouc odskočiť Veselí nad Moravou o 5 gólov - 14:9. V druhom dejstve si hádzanárky Zory udržiavali upokujúci náskok, napokon zvíťazili presvedčivo 27:19.

TJ Sokol Písek - ŠKP Piccard Senec 39:18 (15:6)

Najviac gólov: A. Königová 7, Malá 6, Součková, Bubeníková a J. Kutlvašrová po 5 - Štefíková 7, Gáliková a Kurčinová po 3

Pok. hody: 2/2 - 4/2, vylúčené: 4 - 3, ČK: 32. Palková a 38. N. Csukaová (obe Senec), rozhodovali: Nezbeda a Zelenka (obaja ČR), 215 divákov

Hráčky domáceho Písku si okamžite utvorili náskok 5:0 a nastolili tým tón aj do zvyšku zápasu. Po prvom polčase viedli nad Senčankami o 9 gólov 15:6 a napokon ich na svojej palubovke zdolali vysoko 39:18. V drese Sokola dala 7 gólov Andrea Königová. Za Piccard ich rovnaký počet nastrieľala Sabína Štefíková, ale jej spoluhráčky neboli natoľko efektívne.