Máj 2024
3

Partizánske v Zlíne víťazne

02.03.2014

Hádzanárky HK Slávia Partizánske zvládli nedeľňajšie stretnutie 18. kola spoločnej slovensko-českej súťaže (WHIL) a z palubovky HC Zlín si odniesli cenné víťazstvo 24:19 (11:11), vďaka ktorému sa vrátili na tretiu priečku tabuľky. Partizánčanky sú opäť bližšie k tomu, aby do národného play-off vstúpili ako druhý najlepší tím zo SR.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - 18. kolo - nedeľa:

HC Zlín - HK Slávia Partizánske 19:24 (11:11)

Najviac gólov: A. Tóthová 4, Sobieská a Nudni po 3 - Michnová 10/3, Kertészová 6, Szökeová 3

Pok. hody: 3/2 - 3/3, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Kosa a Švidernoch (obaja ČR), 300 divákov

Domáce si v prvom polčase utvorili trojgólový náskok (9:6), ale hádzanárky Partizánskeho dokázali do polčasovej prestávky vyrovnať na 11:11. Po zmene strán sa k trojgólovému vedeniu prepracovali aj hostky (prvýkrát v 44. min 18:15. Svoj náskok potom ešte zvýraznili (23:17) a v pohode doviedli duel do vítazného konca. Najväčšou mierou sa o triumf slovenského tímu pričinila Klaudia Michnová s 10 gólmi.