27

Rázny krok Iuventy k triumfu vo WHIL, vyhrala v Moste

05.03.2014

DHK Baník Most - Iuventa Michalovce 26:31 (10:14)

Hádzanárky Iuventy Michalovce ovládli šláger slovensko-českej súťaže žien (WHIL) a urobili dôležitý krok k celkovému interligovému triumfu. Zverenky trénera Jána Packu zvíťazili v stredajšej dohrávke 18. kola na palubovke DHK Baník Most presvedčivo 31:26 (14:10) a upevnili si líderskú pozíciu v tabuľke, v ktorej majú aktuálne trojbodový náskok.

V predohrávanom zápase 19. kola potvrdili úlohu favorita hráčky DHC Slavia Praha, keď v Hluku zdolali domáci HC Veselí nad Moravou 26:21 (13:12) a víťazne sa naladili na víkendovú odvetu štvrťfinále Vyzývacieho pohára. Slavia sa v tabuľke dostala o skóre na 2. priečku pred Most.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - dohrávka 18. kola - streda:
Najviac gólov: Beňušková 8/1, Borovská 6, Martinková 3 - Szöllösiová 9, Horňáková 7, Tregubovová 7/2, Rebičová 6
Pok. hody: 1/1 - 2/2, vylúčené: 3 - 6, ČK: 52. Tregubovová (Iuventa) za tri vylúčenia, rozhodovali: B. Frieser a L. Frieser (obaja ČR), 1000 divákov

Hráčky Mosta strelili prvé dva góly duelu, ale to ešte netušili, aká studená sprcha ich čaká v ďalšom priebehu I. polčasu. Od stavu 4:4 v 12. min inkasovali osemkrát za sebou, keď súperky z Iuventy nekompromisne trestali každé ich zaváhanie. Domáce sa však ako-tak spamätali a v záverečnej desaťminútovke prvého dejstva skresali manko na polovicu (10:14). Hneď po zmene strán viackrát znížili na rozdiel troch gólov (naposledy v 37. min 13:17), ale viac zdramatizovať stretnutie nedokázali. Michalovčanky odskočili v 49. min na 24:17 a potom už s prehľadom kontrolovali vývoj až do konca.

Predohrávka 19. kola:
HC Veselí nad Moravou - DHC Slavia Praha 21:26 (12:13)
Najviac gólov: Chrenková 8/4, Bačíková 4 - Knedlíková 6, H. Kutlvašrová a Keclíková po 5
Pok. hody: 4/4 - 0, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Bubeníček a Kosmák (obaja ČR), 250 divákov

V prvom polčase boli prevažne vo vedení hostky, ktoré získali v úvodnej desaťminútovke trojgólový náskok (6:3) a najvýraznejšie vyhrávali o chvíľu neskôr (8:4). Hráčky Veselí sa potom doťahovali, ale do polčasovej prestávky nevyrovnali stav (12:13). Dokázali to až po zmene strán, navyše v 36. min išli do vedenia 15:14. Od stavu 17:16 však domáce hádzanárky štyrikrát za sebou inkasovali. Slavia si tento náskok postrážila a z Hluku si odniesla dva body za výhru 26:21.