27

Iuventa tri body od celkového triumfu vo WHIL

06.03.2014

Rekordné víťazstvo Michalovčaniek

Hádzanárky Iuventy Michalovce po stredajšom úspechu v šlágri na pôde DHK Baník Most (31:26) si schuti zastrieľali na spiatočnej ceste domov, keď v Modre uštedrili vo štvrtkovej predohrávke 19. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien domácemu ŠKP Piccard Senec debakel 49:12 (27:5). Po víťazstve nad posledným tímom tabuľky majú na líderskej pozícii päťbodový náskok a už len tri body ich delia od celkového triumfu v 12. ročníku WHIL. Pre Michalovčanky je to víťazstvo rekordným 37-gólovým rozdielom, doteraz v tejto súťaži najvyššie zdolali Nitru v januári 2008 (47:16). Zároveň si utvorili maximum v počte strelených gólov.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - predohrávka 19. kola - štvrtok:

ŠKP Piccard Senec - Iuventa Michalovce 12:49 (5:27)
Najviac gólov: L. Dudová 3, Marčeková 3/1, Štefíková a Gáliková po 2 - Holešová 14/2, Vargová 7, Kovaličková 6
Pok. hody: 1/1 - 6/6, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Veselka a M. Beňo (obaja SR), 50 divákov

Bola to hry mačky s myšou. Senčanky prvýkrát skórovali v 9. min zásluhou Gálikovej, ktorá znížila na 1:7. V ďalšom priebehu I. polčasu však jej spoluhráčky dokázali prekonať obranu Iuventy už len štyrikrát a na druhej strane čelili ofenzívnej lavíne Iuventy, ktorá mala pred prestávkou priepastný náskok 27:5. Druhý polčas mal podobný priebeh, hostky zvyšovali svoj náskok, ale napokon päťdesiatgólovú hranicu tesne nedosiahli (49:12).