27

Porube stačil proti Zlínu na víťazstvo náskok z prvého polčasu

07.03.2014

Hádzanárky DHC Sokol Poruba zvládli piatkový domáci zápas 19. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL), keď si podľa očakávania poradili s HC Zlín 33:28 (18:11).

Zverenky trénera Jána Beňadika vďaka dvojbodovému zisku ešte stále živia nádej na medailovú priečku v súťaži, aktuálne sa posunuli na 5. pozíciu. Naopak, Zlínčanky usilujúce sa o účasť v národnom play-off majú tri kolá pred koncom základnej časti štvorbodové manko na zatiaľ postupujúce Olomoučanky.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - predohrávka 19. kola - piatok:

DHC Sokol Poruba - HC Zlín 33:28 (18:11)
Najviac gólov: Adámková 7, Šviráková 6, Hrbková 6/2 - Handlová 7, A. Tóthová 6/2, Dufková 4
Pok. hody: 3/2 - 2/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Králíček a Letev (obaja ČR), 160 divákov

Porube vyšiel vstup do zápasu, v úvodných piatich minútach päťkrát skórovala a ani raz neinkasovala. Po necelej štvrťhodine mali domáce už sedemgólový náskok (11:4), ktorý si do prestávky udržali (18:11). Zlínčanky v druhom polčase začali ukrajovať z vedenia súpera, v 52. min sa dotiahli na 25:28 a kouč Sokola si zobral oddychový čas. Jeho zverenky už v zostávajúcom priebehu nepripustili zdramatizovanie duelu a postrážili si víťazstvo (33:28).