20

Prešov v SEHA League víťazne na pôde Boracu

09.03.2014

V nedeľňajšom stretnutí 16. kola Tatran zvíťazil na palubovke RK Borac m:tel Banja Luka z Bosny a Hercegoviny 29:27 (15:15).

Úvodné minúty vyzneli pre domácich, ktorí od konca prvej desaťminútovky viedli trojgólovým rozdielom (4:1). Prešovčania však po štvrťhodine hry manko zmazali a šnúrou troch gólov vyrovnali (6:6). Do vedenia sa prvýkrát dostali v 26. min vďaka Krzysztofikovi (12:11). Vzápätí zvýšili na 13:11, ale tímy odchádzali na prestávku za nerozhodného stavu 15:15. Hostia si po zmene strán hneď od začiatku začali budovať náskok. V 48. min viedli už 26:20, hráči Banje Luky kontrovali štyrmi presnými zásahmi po sebe a v 57. min dokonca skorigovali na 26:27. Na druhej strane sa však Petro s Krištopansom postarali o prešovskú poistku. Najlepšími strelcami Tatrana boli s 5 gólmi Oliver Rábek, Jakub Hrstka a Dainis Krištopans.

Zverenci trénera Petra Hatalčíka sa s bilanciou 13 víťazstiev - 3 prehry a ziskom 39 bodov posunuli na líderskú pozíciu v tabuľke v SEHA Gazprom South Stream League 2013/2014. Úradujúci slovenský šampión najbližšie v tejto súťaži nastúpi v stredu 12. marca od 18.00 h, keď vo svojej Tatran handball aréne privíta v 17. kole RK Metalurg Skopje. Zaujímavosťou je, že macedónsky klub sa v predchádzajúcich dvoch ročníkoch do Prešova ani raz nedostavil.

Výsledok - nedeľa - SEHA Gazprom South Stream League - 16. kolo:

RK Borac m:tel Banja Luka (Bosna a Herceg.) - Tatran Prešov (SR) 27:29 (15:15)

Najviac gólov: Mikič 7/3, Obradovič 6, Nikolič 5 - Rábek, Hrstka a Krištopans po 5
Pok. hody: 5/3 - 3/2, vylúčení: 4 - 1, rozhodovali: Nikolič a Stojkovič (obaja Srb.), 500 divákov