Mar 2023
PUSŠPSN
28

W17 EHF Euro 2015

Kneževičová obišla lepšie ako Zidane, má stop na dva duely


14.03.2014


V Györi nie sú spokojní s výškou trestu pre "hlavičkárku" Milenu Kneževičovú z Budučnosti Podgorica


Čiernohorská hádzanárka Milena Kneževičová v drese RK Budučnost Podgorica dostala za svoj skrat v nedeľňajšom stretnutí 5. kola 2. skupiny hlavnej fázy Ligy majstrov žien dvojzápasový dištanc. Dvadsaťštyriročná spojka napodobnila v koncovke súboja s maďarským Györi Audi ETO KC francúzskeho futbalistu Zinedina Zidana. Za stavu 26:26 v úplnom závere hlavou knokautovala kľúčovú hráčku súpera Anitu Görbiczovú. Neskôr sa za svoj čin verejne ospravedlnila prostredníctvom Facebooku. Rozhodcovia nezaregistrovali incident, zmienka o ňom nie je ani v zápise o stretnutí. Funkcionári Györu zaslali podnet Európskej hádzanárskej federácii (EHF), ktorá následne začala disciplinárne konanie. Budučnost potrebovala víťazstvo na to, aby svojho rivala predstihla v tabuľke.


Kneževičová pochodila lepšie ako Zidane, ktorému za jeho čin voči Marcovi Materazzimu z Talianska vo finále MS 2006 uložili trojzápasový dištanc a peňažnú pokutu vo výške 7500 švajčiarskych frankov. Majsterka Európy z roku 2012 nepomôže Budučnosti v sobotňajšom záverečnom dueli 6. kola proti slovinskému RK Krim Mercator Ľubľana a potom nebude môcť nastúpiť ani 3. mája v semifinále turnaja Final Four v Budapešti.


"Nemôžem uveriť, že za úder hlavou je len dvojzápasový dištanc. Navyše, v jednom súboji už ani o nič nejde. Takáto nespravodlivosť," neskrývala svoje rozhorčenie z "rozsudku" EHF francúzska hráčka Györu Raphaëlle Tervelová. 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL