27

V Šali podľa papierových predpokladov

14.03.2014

Piatkový zápas 20. kola spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) sa pred kamerami Slovak Sport.TV skončil podľa predpokladov. Hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa zvíťazili nad nekompletným kádrom HC Veselí nad Moravou bez väčších problémov 24:17, pričom rozhodujúci náskok si utvorili ešte pred prestávkou (16:8). Šalianky sa bodovo dotiahli na štvrtú Slaviu Praha, ktorá má však pred sebou ešte víkendové vystúpenie. Hráčky Veselí už nemajú šancu postúpiť do národného play-off.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - 20. kolo - piatok:

HK Slovan Duslo Šaľa - HC Veselí nad Moravou 24:17 (16:8)

Najviac gólov: Kodajová 5, Trochtová 4, Demajová a S. Szarková po 3 - Chrenková 6/4, Šustková 4, Bačíková a Jandásková po 2

Pok. hody: 1/1 - 4/4, vylúčené: 4 - 6, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský, 350 divákov

V úvodných minútach dokázalo Veselí držať krok s favoritom. Chrenková v 6. min premeneným pokutovým hodom poslala hostky do vedenia 3:1. Domáce hádzanárky však vzápätí päťgólovou šnúrou otočili v 12. min na 6:3 a postupne zvýšili svoj náskok na deväť gólov. Na polčasovú prestávku išli za priaznivého stavu 16:8. Po zmene strán Šalianky vyhrávali 18:9, ale potom hostky začali ukrajovať z rozdielu. V 53. min ich najlepšia strelkyňa Chrenková skorigovala na 17:22. V závere Bíziková s Kováčovou spečatili triumf Dusla.