27

Iuventa to zvádla a je na prahu triumfu vo WHIL

15.03.2014

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. Kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL)

Hádzanárky Iuventy Michalovce zvládli v sobotu úlohu a urobili rozhodujúci krok k celkovému prvenstvu v 12. ročníku spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL). Zverenky trénera Jána Packu sa aj tretíkrát v sezóne potrápili s hráčkami HK Slávia Partizánske, ale napokon vo svojej Chemkostav aréne zdolali v šlágri 20. kola obávané súperky tesne 23:21 (9:9).

Michalovčanky delí už iba jediný bod od definitívy piateho prvenstva v súťaži (predtým v rokoch 2005, 2006, 2007, 2009). Pri doterajšej stopercentnej domácej úspešnosti a rozdiele vo výkonnosti už len málokto pochybuje, že ho nezískajú najneskôr v záverečnom vystúpení v základnej časti, keď budú hostiť predposledný tím poradia z Jindřichovho Hradca.

Ich najbližší prenasledovateľ DHK Baník Most, ktorý obhajuje lanské celkové prvenstvo, v sobotu rozstrieľal ŠKP Piccard Senec (pricestoval len s 8 hráčkami) 44:9 (18:4) a v tabuľke zaostáva dve kolá pred koncom o tri body.

Favorit nezaváhal ani do tretice. DHC Sokol Poruba už v prvom polčase rozhodol, že z Písku si odvezie očakávané dva body. Ostravčanky nad hádzanárkami miestneho Sokola zvíťazili 22:18 (12:3).

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 20. kola spoločnej slovensko-českej súťaže v hádzanej žien (WHIL - Women´s Handball International League) 2013/2014:

Iuventa Michalovce - HK Slávia Partizánske 23:21 (9:9)
Najviac gólov: Tregubovová 8/1, Horňáková 4, Szöllösiová a Wollingerová po 3 - Michnová 8/2, Kertészová 5, Hollá 3
Pok. hody: 1/1 - 4/2 , vylúčené: 4 - 3, rozhodovali: M. Sivák a Oťapka (obaja SR), 900 divákov

Na začiatku prvého polčasu sa hosťujúce hádzanárky ujali vedenia, v 20. min vyhrávali 9:6, ale potom prišla do domácej bránky Zykovová a Iuventa zvládla do polčasu vyrovnať (9:9). Ani po zmene strán nepodali Michalovčanky optimálny výkon. Najskôr síce získali trojgólový náskok (16:13), ale Partizánčanky manko zmazali (17:17). Zemplínčanky však v závere predsa len dotiahli zápas do víťazného konca (23:21).

TJ Sokol Písek - DHC Sokol Poruba 18:22 (3:12)
Najviac gólov: Součková a Malá po 5, Palasová 5/2 - Hrbková 7 a Chovancová po 7, Adámková 3
Pok. hody: 4/3 - 1/0, vylúčené: 2 - 5, rozhodovali: Kozler a Vaník (obaja ČR), 180 divákov

Po tragickom výkone v prvom polčase, v ktorom sa Písek zmohol iba na tri góly, domáce hádzanárky vyrovnali hru, ale na obrat proti kvalitnému súperovi to nestačilo. Poruba po obrátke bezpečne "vyžila" z jasného náskoku a aj bez niekoľkých skúsených hráčok podľa očakávania zvíťazila (22:18).

DHK Baník Most - ŠKP Piccard Senec 44:9 (18:4)
Najviac gólov: Martinková a Janoušková po 6, M. Vysloužilová a Růčková po 5 - Kurčinová 4/1, Marčeková 3/2, Štefíková a Gábrišová po 1
Pok. hody: 3/1 - 3/3, vylúčené: 2 - 4, ČK: 60. L. Csukaová (Senec) za faul, rozhodovali: Nezbeda a Zelenka (obaja ČR), 725 divákov

Most vyhral prvú desaťminútovku 5:0, až potom sa presadila hosťujúca Gábrišová. Domáce viedli desaťgólovým rozdielom v 18. min (11:1). Senčanky, ktoré mali na lavičke len jednu hráčku na striedanie, nestíhali a otázkou zostávalo, aký prídel si zo severozápadu ČR odvezú. V závere I. polčasu sa trikrát presadila Kurčinová a hostky odchádzali na prestávku za stavu 4:18. Baník mal po góle Vítkovej v 40. min náskok 20 gólov (24:4), za ďalšiu štvrťhodinu ho zvýšili na 38:8 a napokon triumfovali rozdielom viacerých tried 44:9.