27

V Prahe podľa predpokladov

16.03.2014

Víkendový program spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) uzavrel súboj v pražskom Edene, v ktorom hádzanárky domácej Slavie nedali šancu hráčkam Zory Olomouc a vďaka presvedčivému víťazstvu 34:17 (19:7) sa vrátili na 3. priečku interligovej tabuľky. Hostky boli v nedeľu ďaleko od toho, aby zabodovali a pomohli si v boji o poslednú miestenku do národného play-off.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - 20. kolo - nedeľa:

DHC Slavia Praha - DHK Zora Olomouc 34:17 (19:7)

Najviac gólov: Rajnohová 11, Chmelařová, Kordovská a Selucká po 4 - Růžičková 7, Kubáčková 4, Kalová 3

Pok. hody: 4/4 - 3/3, vylúčené: 5 - 5, rozhodovali: Nezbeda a Zelenka (obaja ČR), 80 divákov

V prvom polčase jednoznačne dominovala Slavia. Jej hráčky inkasovali ako prvé, ale následne šiestimi gólmi za sebou si hneď v úvode vypracovali náskok, ktorý bol v 25. min v ich prospech už dvojnásobný (15:5). Olomoučanky sa ani v závere prvého dejstva nezmohli na skorigovanie stavu a na prestávku išli prakticky za beznádejného skóre (7:19). Domáce hádzanárky v druhej polovici kontrolovali vývoj, svoje výrazné vedenie ešte mierne navýšili - najviac vyhrávali v 53. min 33:14. Napokon zdolali Zoru 34:17