2

Hlohovec neprekvapil, v P-EHF prehral v Chambéry

16.03.2014

Chambéry Savoie Handball (Fr.) - HC Sporta Hlohovec (SR) 27:21 (16:8)

Hádzanári HC Sporta Hlohovec neuspeli v prvom zápase odvetnej časti skupinovej fázy Pohára EHF mužov 2013/2014 a definitívne prišli o šancu zahrať si vo štvrťfinále. Zverenci trénera Martina Liptáka podľahli v nedeľňajšom stretnutí 4. kola D-skupiny na palubovke francúzskeho tímu Chambéry Savoie Handball 21:27 (8:16). Hlohovčania majú na konte štyri prehry a už nie sú v hre o postup zo skupiny. Úradujúci slovenský vicemajster sa najbližšiu sobotu 22. marca od 18.00 h predstaví doma proti rumunskému HCM Konstanca, ktorý v nedeľu utrpel na pôde nemeckého Füchse Berlín prvú prehru (26:28).

Výsledok - nedeľa - Pohár EHF mužov 2013/2014 - skupinová fáza - D-skupina - 4. kolo:
Najviac gólov za Chambéry: Bičanič 7, Nyokas 5
Zostava a góly Hlohovca: Olejár, Kašťák, Žernovič - Mazur 2, Laho, Holdoš 4, M. Baláž 1, Miženko 4, Ľ. Ďuriš 1, Petrov 2, Janíček, Ivanov, S. Mažár, F. Zaťko 6/4, Dudáš 1, Majbík
Pok. hody: 4/3 - 4/4, vylúčení: 3 - 4, rozhodovali: Wyss a Zowa (obaja Švajč), 2500 divákov

Hlohovčania nastúpili s odhodlaním potrápiť favorita. V úvodnej desaťminútovke hrali vyrovnanú partiu, ale keď domáci v 13. min unikli na 6:3, zobral si kouč Lipták oddychový čas. Jeho zverencom to však nepomohlo. Naopak, v rýchlom slede trikrát inkasovali a po štvrťhodine hry zaostávali už 3:9. Potom chvíľu padali góly na oboch stranách rovnomerne. V 25. min skúsený Zaťko z pokutového hodu znížil na 8:13, ale záver I. polčasu patril Chambéry. Dvakrát Tritta a raz Bičanič stanovili polčasové skóre na 16:8.

Po zmene strán ako prví skórovali domáci (17:8), ale v úvode 41. min bol na konci trojgólovej šnúry Holdoš, ktorý upravil na 13:18. Sporta aj v ďalšom priebehu pokračovala v znižovaní rozdielu. Zaťkov premenený pokutový hod znamenal v 47. min gól na 18:21. Hlohovčania v 52. min stiahli dokonca už na 21:22 a živili nádej na obrat. Vzápätí prišlo vylúčenie Zaťka, francúzsky tím v presilovke strelil dva góly a záver už zvládol, pričom hosťom už nedovolil ani raz skórovať (27:21).

Martin Lipták (tréner Sporty Hlohovec): "Prvý polčas sme odohrali zle, v kabíne sme si riadne zakričali. Som rád, že po prestávke sme súpera pritlačili, donútili ho hrať naplno. Škoda, že sme v závere neudržali lepší rezultát, prehra o dva-tri góly by bola krajšia, ale aj tak som spokojný s výsledkom."

Ľubomír Ďuriš (stredná spojka Sporty Hlohovec): "Prvý polčas bol z našej strany hrozný, pôsobili sme pomalým a unaveným dojmom. Počas prestávky sme si povedali, že toto nie je hlohovecká hádzaná. Tréner Lipták aj zvýšil hlas a vybehli sme s cieľom urobiť niečo s výsledkom, ale najmä hrou. A to sa aj podarilo, dokonca sme stiahli náskok Chambéry na jeden gól, škoda však toho záveru."