20

Juniori SR zdolali Čechov a udržali si nádej na postup

05.04.2014

Kvalifikácia ME hádzanárov do 20 rokov: Česko - Slovensko 22:35 (10:19)

Hádzanárska reprezentácia juniorov Slovenska oživila na turnaji kvalifikácie ME 2014 hráčov do 20 rokov svoje nádeje na postup. Zverenci trénera Ivana Pompoša po piatkovej prehre s Poliakmi (24:31) zabrali v sobotňajšom súboji 2. skupiny naplno, keď v Prahe zdolali domácich Čechov suverénne 35:22 (19:10) a stále majú šancu si vybojovať jednu z dvoch miesteniek na európsky šampionát v Rakúsku (24. 7. - 3. 8. 2014). Mladí Slováci zavŕšia svoje účinkovanie v nedeľu od 12.30 h proti družstvu Dánska, ktoré vyhralo v českej metropole oba doterajšie duely.

Výsledky - kvalifikácia ME hráčov do 20 rokov - 2. skupina (Praha/ČR) - sobota:
Česko - Slovensko 22:35 (10:19)
Zostava a góly SR: Vernarský, Konečný - D. Kalafut 1, Páleš 1, Michniewicz 2, Wilga, Ľ. Šárpataky 8/2, Cigáň 3, Orlovský, M. Mikita, L. Urban 14, J. Urban 1, M. Šárpataky, Majbík 5, Korbel, Hlinka
pok. hody: 2/2 - 4/2, vylúčení: 2 - 3, rozhodovali: Nabokov a Kulik (obaja Biel.), 400 divákov

Slováci mali skvelý vstup do stretnutia, ktorým prakticky rozhodli o jeho osude. Od stavu 1:1 v 2. min vyhrali nasledujúcich deväť minút 8:0 a svoj náskok v polovici I. polčasu ešte zvýšili na deväť gólov (12:3). Tento rozdiel si udržali až do prestávky (19:10). Po zmene strán si slovenskí juniori s prehľadom udržiavali vedenie, ktoré ešte zvýraznili a doviedli zápas do víťazného konca (35:22). Veľkú zásluhu na triumfe má 14-gólový Lukáš Urban.

Ivan Pompoš (tréner juniorov SR): "Čechov sme mali veľmi dobre prečítaných a nástupom, po ktorom sme viedli 9:1, sme ich takpovediac zrazili do kolien. Úvod domácich určite zaskočil. My sme hrali svoju hru a aj keď sme na začiatku druhého dejstva trochu poľavili, chlapci sa opäť naštartovali a podali výborný výkon. Lukáš Urban zahral fantasticky, ale dnes to bol z našej strany výborný kolektívny výkon. Toto víťazstvo nás nakoplo a aj proti Dánsku sa vynasnažíme uspieť, aby sme postúpili. Dáni sú veľmi dobrí, ale očakávam vyrovnaný boj. Nám by do karát zahralo, keby Česi zdolali Poliakov o dva a viac gólov, ale nechceme kalkulovať. Naopak, spoliehame sa na vlastné sily."