Okt 2021
PUSŠPSN
23

W17 EHF Euro 2015

Juniorky SR bez 3 hráčok, ale do Poľska idú zabojovať o MS


16.04.2014


Juniorské hádzanárky Slovenska sa predstavia v Chorzówe na kvalifikačnom turnaji o postup na MS hráčok do 20 rokov


Po junioroch čaká v apríli boj o účasť na vrcholnom mládežníckom podujatí aj juniorské hádzanárky Slovenska, ktoré by rady napodobnili svojich reprezentačných rovesníkov a vrátili sa z kvalifikačného turnaja v poľskom Chorzówe s postupom na svetový šampionát do 20 rokov v Chorvátsku (29. 6. - 13. 7. 2014) vo vrecku. Zverenky trénerskej dvojice Ľuboš Hudák - Marianna Nemčíková sa budú od štvrtka do soboty (17. - 19. 4.) usilovať o jednu z dvoch miesteniek určených pre tímy v 3. kvalifikačnej skupine.


"Samozrejme, chceli by sme obsadiť jedno z dvoch postupových miest. Dúfam, že nám to vyjde a podarí sa nám na turnaji skončiť do druhej priečky," uviedol k cieľu svojho družstva Ľuboš Hudák, ktorý pri určovaní konečnej nominácie nemohol počítať s trojicou zdravotne indisponovaných hráčok Mária Olšovská, Vladimíra Kišíková a Martina Sláviková. "Všetky tri patrili do kádra, ich skúsenosti by sa nám v náročnej kvalifikácii zišli, ale musíme sa zaobísť bez nich. Nemáme v tíme výraznú hráčsku osobnosť, musíme hrať kolektívne. Mojim zverenkám zdôrazňujem, že aj kolektívna hra vychádza z výkonu jednotlivca, preto je každý jeden člen dôležitý. Nesmú sa skrývať za ostatné, ale svojím dielom tiež prispieť do celkovej mozaiky výkonu." 


Mladé Slovenky sa v štvorčlennej skupine postupne stretnú s rovesníčkami z Holandska (štvrtok 17. 4. o 16.00 h), domácimi Poľkami (piatok 18. 4. o 16.00) a Srbkami (sobota 19. 4. o 10.00). "V našej skupine nie je vyslovený outsider. Nás hneď na úvod čaká súper, ktorý na lanských ME skončil šiesty a mal by predstavovať najväčšiu kvalitu. Holanďanky predvádzajú rýchlu a agresívnu hádzanú, pokúsime sa s nimi uhrať čo najlepší výsledok. Hru Poliek máme rozobratú, po výmene na trénerskom poste sa zlepšili a v domácom prostredí budú mať veľkú silu. Srbky by mali byť relatívne najprijateľnejšími protivníčkami. Táto generácia hráčok s nimi pred rokom na kvalifikačnom turnaji v Michalovciach remizovala," poznamenal kouč SR k najbližším súperom. 


Slovenky absolvovali záverečnú prípravu od nedele v Modre. Z nej si odskočili na prípravný dvojzápas do Viedne, kde s Rakúšankami najskôr prehrali 19:37 a potom nad nimi vyhrali 30:27. "Som rád, že ten odvetný duel dopadol dobre. Vďaka víťazstvu v generálke sa nálada v družstve zlepšila a do Poľska pôjdeme s väčším sebavedomím," dodal na záver Ľ. Hudák. Slovenská výprava po stredajšom predpoludňajšom tréningu a obede odcestuje do Chorzówa. 


Istotu účasti na MS majú už štyri európske krajiny - Chorvátsko ako usporiadateľ, Dánsko ako obhajca triumfu z MS "18" v Čiernej Hore 2012, ako aj finalisti z lanského kontinentálneho šampionátu do 19 rokov v Dánsku Rusko (1.) a Maďarsko (2.). Z prvých troch kvalifikačných skupín postúpia po dve najlepšie družstvá, zo zostávajúcich troch už len jej víťazky. 


Zloženie kvalifikačných skupín (17. - 21. 4. 2014) o postup na MS v hádzanej hráčok do 20 rokov v Chorvátsku (29. 6. - 13. 7. 2014): 
1. skupina: Nórsko, Česko, Turecko, Izrael 
2. skupina: Rumunsko, Slovinsko, Island, Ukrajina 
3. skupina: Holandsko, Slovensko, Srbsko, Poľsko 
4. skupina: Portugalsko, Francúzsko, Litva, Švajčiarsko 
5. skupina: Švédsko, Rakúsko, Taliansko 
6. skupina: Španielsko, Nemecko, Bulharsko 


Program 3. skupiny (Chorzów/Poľ.): 
štvrtok 17. 4.: 16.00 h Holandsko - Slovensko, 18.00 Srbsko - Poľsko 
piatok 18. 4.: 14.00 Holandsko - Srbsko, 16.00 Slovensko - Poľsko 
sobota 19. 4.: 10.00 Slovensko - Srbsko, 12.00 Poľsko - Holandsko 


Nominácia hádzanárskej reprezentácie junioriek SR na kvalifikačný turnaj o postup na MS 2014: 
brankárky: Miroslava Ferenčíková (Iuventa Michalovce), Simona Csáková (UDHK ŠG Nitra), Anna Kvasnicová (HK Štart Trenčín) 
krídla: Diana Tomášechová (DHC Sokol Poruba/ČR), Sofia Nagyová (Iuventa Michalovce), Katalin Szabó (ŠK Talent Dunajská Streda) 
pivotky: Barbora Königová (UDHK ŠG Nitra), Veronika Gajdošová (HK Slávia Partizánske) 
spojky: Veronika Habánková (Iuventa Michalovce), Karin Bujnochová, Nikoleta Krokavecová, Martina Blehová, Lívia Klučková (všetky HK Slovan Duslo Šaľa), Alica Kostelná, Tatiana Gajdošíková (obe MHK Bytča/Iuventa Michalovce), Tatiana Šutranová (ŠŠK pri SLŠ Prešov) 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL