18

Prehra s Poľkami a koniec nádejí junioriek SR na postup na MS

18.04.2014

Slovensko - Poľsko 20:28 (8:13)

Majstrovstvá sveta hráčok do 20 rokov v Chorvátsku (29. 6. - 13. 7. 2014) budú bez slovenských hádzanárok. Juniorky SR podľahli v piatkovom stretnutí na turnaji 3. kvalifikačnej skupiny v poľskom Chorzówe domácim reprezentantkám 20:28 (8:13) a už prišli o šancu vybojovať si jednu z dvoch miesteniek na svetový šampionát. Zverenky trénerskej dvojice Ľuboš Hudák - Marianna Nemčíková uzatvárajú s dvoma prehrami tabuľku a v prípade úspechu v záverečnom vystúpení, v ktorom mladé Slovenky nastúpia v sobotu od 10.00 h proti Srbkám, sa môžu posunúť na 3. priečku.

Výsledky - kvalifikácia MS hráčok do 20 rokov - 3. skupina (Chorzów/Poľ.) - piatok:
Zostava a góly SR: Kvasnicová, Ferenčíková, Csáková - Bujnochová 2, Klučková 7/2, Gajdošíková, Gajdošová, Kostelná 5, Tomášechová 1, Königová, Habánková, S. Nagyová 4, Blehová, Szabó, Šutranová 1, Krokavecová
pok. hody: 2/2 - 5/4, vylúčené: 7 - 4, rozhodovali: M. Bennaniová a S. Bennaniová (obe Švéd.), 700 divákov

V úvodnej štvrťhodine museli Poľky doťahovať mierne vedenie slovenského tímu, ktorý v 16. min ešte vyhrával 5:4. Pri chuti bola najmä Klučková, keď dovtedy prekonala poľskú brankárku štyrikrát. Domáce reprezentantky však troma gólmi otočili stav na 7:5 a v záverečnej päťminútovke I. polčasu zvýšili svoj náskok na 13:7. Posledné slovo pred pauzou mala Bujnochová a upravila na 8:13 z pohľadu SR.

Po zmene strán sa nekonal obrat vo vývoji. Poľky za necelých desať minút zdvojnásobili svoje vedenie (21:11). V ďalšom priebehu vyhrávali aj dvanásťgólovým rozdielom, ale slovenské juniorky v zostávajúcom čase skorigovali prehru na konečných 20:28.

Ľuboš Hudák (tréner junioriek SR): "Rovnako ako v úvodnom zápase nám opäť nešla streľba. Veľmi veľa príležitostí sme zahodili, nepresadzovali sme sa z postu spojok a Poľkám zachytala brankárka. Kým my sme dlhé minúty nevedeli skórovať, dostávali sme góly z rýchlych protiútokov a súperky nám ušli. Zo snahy stiahnuť vedenie poľského tímu kopili dievčatá technické chyby, spravili ich až dvadsať. Po prestriedaní a zmene obrany sa nám podarilo získať nejaké lopty a stiahnuť odstup, ale mohli sme sa ešte viac priblížiť. Škoda tej nešťastnej streľby, na ktorú sme doplatili. Dievčatá mali v šatni zvesené hlavy, snažil som sa ich povzbudiť a motivovať, že aj keď už nemáme šancu postúpiť, turnaj sa pre nás neskončil. Budeme sa chcieť dôstojne rozlúčiť a ak to pôjde, tak aj víťazstvom.“