20

Iuventa s prehľadom do finále

02.05.2014

V Zlíne najlepšími strelkyňami Slovenky, postup pražskej Slavie

Prvými finalistkami národného play-off o majstra SR 2013/2014 sa stali hádzanárky Iuventy Michalovce. Hráčky úradujúceho šampióna po dvoch kontumačných víťazstvách triumfovali nad ŠKP Piccard Senec aj na palubovke. Michalovčanky v piatkovom treťom dueli v Modre zvíťazili nad svojimi súperkami vysoko 35:11 (19:3) a semifinálovú sériu vyhrali 3:0 na zápasy. Iuventa sa v boji o obhajobu titulu stretne s postupujúcim z dvojice HK Slovan Duslo Šaľa - HK Slávia Partizánske (zatiaľ je stav série 1:1).

V Česku je tiež už známy prvý finalista. Je ním družstvo DHC Slavia Praha, ktoré si poradilo s tímom HC Zlín na jeho palubovke aj zásluhou 7 gólov Slovenky Moniky Rajnohovej 27:25 (10:10). Domácim na odvrátenie konca semifinálovej série nepomohlo ani 10 presných zásahov skúsenej slovenskej spojky Alžbety Tóthovej. Slavia, ktorá vyhrala sériu 3:0 na zápasy, si počká na svojho protivníka vo finále. Ten vzíde z dua DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most (zatiaľ 0:2).

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - národné play-off o majstra SR - semifinále - tretí zápas (hralo sa na tri víťazstvá) - piatok:
ŠKP Piccard Senec - Iuventa Michalovce 11:35 (3:19) - konečný výsledok série 0:3, do finále postúpila Iuventa
Najviac gólov: Žákovská 5, Gáliková 4, Štefíková a N. Csukaová po 1 - Tregubovová 11/1, Horňáková 9, Szöllösiová 5
Pok. hody: 1/0 - 3/2, vylúčené: 4 - 5, rozhodovali: Cipov a Klus (obaja SR), 80 divákov

Hádzanárky Iuventy od úvodu až do konca na palubovke jednoznačne dominovali a vybojovali si postup do finále play-off. Zverenky trénera Jána Packu už po štvrťhodine hry viedli rozdielom desiatich gólov (v 15. min 11:1), v polčasovej prestávke o 16 presných zásahov (19:3) a svoj náskok postupne zvyšovali až na konečných 35:11.

národné play-off o majstra ČR 2013/2014 - semifinále - tretí zápas (hralo sa na tri víťazstvá) - piatok:
HC Zlín - DHC Slavia Praha 25:27 (10:10) - konečný výsledok série 0:3, do finále postúpila Slavia