Mar 2024
29

Šaľa do finále proti Iuvente

04.05.2014

HK Slovan Duslo Šaľa - HK Slávia Partizánske 32:22 (18:9) - konečný výsledok série 3:1, Šaľa postúpila do finále

Druhú polovicu semifinálovej série národného play-off o majstra SR suverénne ovládli na svojej pôde hádzanárky HK Slovan Duslo Šaľa, ktoré po sobotňajšom hladkom víťazstve 28:17 zdolali HK Slávia Partizánske v nedeľu tiež vysoko 32:22. Zverenky trénera Rudolfa Petrikoviča vyhrali 3:1 na zápasy a už sa môžu tešiť na reprízu lanského finále, v ktorom ich čakajú úradujúce šampionky z Iuventy Michalovce. Séria o zlato sa začne nadchádzajúci víkend na Zemplíne.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - play-off o majstra SR - semifinále - štvrtý zápas (hralo sa na tri víťazstvá) - nedeľa:
Najviac gólov: R. Bíziková 8, S. Szarková 7/1, Súkenníková a Trochtová po 4 - Michnová 5/1, Blažeková a Kertészová po 4
Pok. hody: 2/1 - 3/1, vylúčené: 4 - 0, rozhodovali: Brunovský a V. Čanda (obaja SR), 600 divákov

Šalianky opäť vynikajúco začali stretnutie, hostkám dovolili prvýkrát skórovať až v 13. minúte, keď Gajdošová znížila na 1:8. Domáce aj v ďalšom priebehu kontrolovali dianie na palubovke a ešte mierne zvýšili svoje vedenie na polčasových 18:9. V druhom dejstve sa hra vyrovnala, k slovu sa dostali aj hráčky z lavičky. Domáca Kodajová v 37. min upravila stav na dvojciferný rozdiel (20:10). Šalianky vyhrávali v záverečej desaťminútovke už o 14 gólov (30:16 a 31:17). Partizánčanky v posledných piatich minútach už len skorigovali svoju prehru.

národné play-out v ČR 2013/2014 - o 5. - 8. miesto - štvrtý zápas (hralo sa na tri víťazstvá) - nedeľa:
TJ Sokol Písek - HC Veselí nad Moravou 29:18 (14:9) - konečný výsledok série: 3:1, Písek bude hrať o 5. priečku