W17 EHF Euro 2015

Sobota patrila v národnom play-off domácim

10.05.2014

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 36:26 (17:10) - stav série 1:0

Hádzanárky Iuventy Michalovce začali úspešne svoju finálovú púť za obhajobou prvenstva v národnom play-off o majstra SR. Zverenky trénera Jána Packu zvíťazili v sobotňajšom prvom zápase finále nad hráčkami HK Slovan Duslo Šaľa presvedčivo 36:26 (17:10) a v sérii sa ujali vedenia 1:0. Michalovčanky si rozhodujúci náskok vypracovali v závere I. polčasu, keď ušli súperovi na rozdiel siedmich gólov. Hlavné strojkyne víťazstva boli Lucia Tobiašová a Tatiana Tregubová, ktoré skórovali dovedna 24-krát (13+11). Zemplínčanky budú mať výhodu domáceho prostredia aj v nedeľňajšom druhom stretnutí, ktoré sa v Chemkostav aréne začne od 10.30 h.

V súboji o 3. miesto potvrdili hráčky Slávie Partizánske aj bez strelkyne Andrey Kertészovej úlohu favorita a ŠKP Piccard Senec zdolali 26:20 (13:11).

Aj v českom národnom play-off sa v sobotu presadili výlučne domáce tímy. Prvý krok k zisku bronzu urobil DHC Sokol Poruba, ktorý si poradil s HC Zlín 29:22. V dueli o 5. priečku DHK Zora Olomouc nedal šancu TJ Sokol Písek (37:25), bližšie k udržaniu v interlige je HC Veselí nad Moravou po jednoznačnej výhre 31:18 v zápase o 7. pozíciu s TJ Házená Jindřichov Hradec.

Hádzaná - WHIL (Women´s Handball International League) 2013/2014 - národné play-off o majstra SR - finále - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 36:26 (17:10) - stav série 1:0
Zostavy a góly:
Iuventa: Gubiková, Zykovová, Medveďová - Kiridžičová, M. Holešová 1, Szöllösiová, Kostelná, Rebičová 4, Habánková, Horňáková 4, Tobiašová 13/7, Wollingerová, Tregubovová 11, Kovaličková 3
Šaľa: Grandtnerová, Krebsová, Haládiková - Bujnochová 2, Trochtová 5, Blehová 1, Klučková 1, R. Bíziková 1, Kodajová 3/1, Pócsíková 1, Demajová 1, Tulipánová, S. Szarková 6/2, Súkenníková 5, Sláviková
Pok. hody: 8/7 - 5/3, vylúčené: 5 - 5, rozhodovali: Oťapka a M. Sivák (obaja SR), 900 divákov

Prvý polčas priniesol v úvode vyrovnanú hru. Skóre duelu otvorila hosťujúca Trochtová, domáce však hneď otočili na 2:1. Šalianska pivotka Trochtová poslala svoj tím v 14. min naposledy do vedenia (6:5), Iuventa odpovedala štvorgólovou šnúrou na 9:6 v 18. min. Hostky sa vzápätí opäť dotiahli a ešte v 25. min mali len tesné manko (10:11). Záver prvého dejstva však patril michalovskému družstvu, ktoré šesťkrát skórovalo a na prestávku išlo za priaznivého stavu 17:10.

Tobiašová po zmene strán zvýšila už na 18:10. Hostky potom v priebehu piatich minút znížili na 14:18, ale obrat sa nekonal. Domáce hádzanárky nepustili vývoj duelu zo svojich rúk. Naopak, od svojho súpera sa ešte viac odpútali. V závere už vyhrávali 11-gólovým rozdielom (36:25), hráčky Dusla potom už len skorigovali na konečných 26:36.

Ján Packa (tréner Iuventy): "Som rád, že sme vyhrali. Prvý zápas v sérii play-off je vždy veľmi dôležitý a druhý ešte dôležitejší. V úvodnej štvrťhodine sa tímy oťukávali, družstvá sa ťahali o každý gól. Potom sme zmenili obranný systém a začali sme hrať lepšie v postupnom útoku. Naša hra začínala mať svoju tvár, presadzovali sme sa svojou hrou a dostali súpera pod tlak."

Rudolf Petrikovič (tréner Šale): "Začiatok duelu bol vyrovnaný, do 25. min sme držali so súperom krok. Potom sme hrubými chybami v obrane i útoku umožnili Iuvente odskočiť pred prestávkou na rozdiel siedmich gólov, čím sme prakticky prehrali prvé finále. V druhom polčase sme sa snažili stiahnuť náskok súpera, ale naďalej sme kopili chyby v defenzíve. Aj keď sme sa zlepšili trochu v prechode do útoku, nebránili sme dôsledne."

národné play-off o majstra SR - o 3. miesto - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá) - sobota:
HK Slávia Partizánske - ŠKP Piccard Senec 26:20 (13:11) - stav série 1:0
Najviac gólov: Michnová 12/2, Blažeková 4, Szőkeová a Hollá po 3 - Žákovská 8, Štefíková 5/2, Kupkovičová 4
Pok. hody: 5/3 - 2/2, vylúčené: 2 - 0, rozhodovali: Haščík a R. Sivák (obaja SR), 300 divákov

V úvodnej štvrťhodine boli vo vedení prekvapujúco len Senčanky, ktoré dvakrát vyhrávali dvojgólovým rozdielom (5:3 a 6:4). Až v 18. min líderka Slávie Michnová prvýkrát naklonila skóre na domácu stranu (8:7). Partizánčanky odchádzali na prestávku za priaznivého stavu 13:11. Hostky aj po zmene strán prvých 15 minút držali ešte krok, v 43. min prehrávali 15:17. Domáce potom zvýšili svoje vedenie na rozdiel 6 gólov (22:16) a tento náskok svietil na ukazovateli skóre aj po záverečnom hvizde (26:20).

WHIL - národné play-off o majstra ČR - o 3. miesto - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá)
DHC Sokol Poruba - HC Zlín 29:22 (18:10) - stav série 1:0

play-out o 5. miesto v ČR - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá)
DHK Zora Olomouc - TJ Sokol Písek 37:25 (20:8) - stav série 1:0

play-out o 7. miesto v ČR - prvý zápas (hrá sa na tri víťazstvá)
HC Veselí nad Moravou - TJ Házená Jindřichov Hradec 31:18 (16:7), hralo sa v Hodoníne - stav série 1:0