Máj 2024
10

Kukučka rozhodol a získal so Schaffhausenom double

19.05.2014

Hádzanári Kadetten Schaffhausen po triumfe vo Švajčiarskom pohári majú opäť aj majstrovský titul

Hádzanári Kadetten Schaffhausen aj so Slovákom Petrom Kukučkom sa po ročnej prestávke vrátili na hádzanársky trón vo Švajčiarsku. V nedeľňajšom treťom finálovom stretnutí zvíťazili na pôde Pfadi Winterthur tesne 30:29 (16:16) a tešili sa z majstrovského titulu.

Aj vďaka dvom víťazstvám na palubovkách súpera (25:21, 30:29) slávili úspech v najkratšom čase. Sériu vyhrali síce jednoznačne 3:0, ale dva z troch duelov sa skončili najtesnejším jednogólovým rozdielom (27:26 a 30:29).

V dramatickom treťom zápase sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú. Winterthur vyhrával v 46. min 24:22, o šesť minút neskôr už mal dvojgólové manko 25:27. V závere sa strelecky presadil aj Kukučka. Slovenský tvorca hry Kadetten dosiahol v nedeľu jediný gól, ale ten bol napokon víťazný a znamenal zisk "double". Schaffhausen totiž pred dvoma týždňami triumfoval aj vo Švajčiarskom pohári, kde vo finále zdolal tiež Pfadi (27:22), takže svojho súpera zdolal v krátkom časovom odstupe štyrikrát za sebou a vyfúkol mu obe trofeje. V rovnakej pozícii boli pred rokom aj hráči Kadetten, ktorí vtedy vo finálových súbojoch pohárovej súťaže i ligy nestačili na Wacker Thun.

Schaffhausen si vybojoval celkovo siedmy majstrovský titul (2005, 2006, 2007, 2010, 2011, 2012, 2014), švajčiarskym šampiónom je štvrtýkrát za ostatných päť sezón. Do zbierky úspechov v ročníku 2013/2014 patrí aj septembrový triumf v superpohári.

Vo vicemajstrovskom kádri Winterthuru figuruje skúsený slovenský brankár Martin Pramuk i košický rodák so švajčiarskym občianstvom Michal Švajlen, ktorý bol v nedeľu s 8 gólmi najlepším strelcom Pfadi.