Apr 2024
PUSŠPSN
12

W17 EHF Euro 2015

Tregubovová už na sústredenie Sloveniek do Liptovského Jána


22.05.2014


Generálny sekretár SZH M. Simonides k nominácii T. Tregubovovej na sústredenie hádzanárok SR: "Po vzájomnej dohode s trénerom sa zapojí do prípravy už teraz. S dievčatami sa síce pozná, ale chceme, aby sa zžila s kolektívom."


Na sústredení hádzanárok Slovenska v Liptovskom Jáne, ktoré je plánované od nedele 25. do štvrtka 29. mája, sa objaví aj Tatiana Tregubovová. Dvadsaťpäťročná ukrajinská spojka Iuventy Michalovce čakajúca na udelenie slovenského občianstva dostala pozvánku na zraz národného tímu. "Komunikujeme s ministerstvom vnútra, kde sa nám snaží vychádzať čo najviac v ústrety, za čo im ďakujeme. Dúfame, že do kvalifikačného zápasu s Francúzkami sa to stihne a Tatiana dostane občianstvo. Je to kvalitná ľavoruká hráčka. Veríme, že nám pomôže," informoval generálny sekretár Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Martin Simonides. 

Kormidelník hádzanárskej reprezentácie žien SR Dušan Poloz by mal mať s Tregubovovou k dispozícii 21-členný káder. "Po vzájomnej dohode s trénerom sa zapojí do prípravy už teraz. S dievčatami sa síce pozná, ale chceme, aby sa zžila s kolektívom," dodal M. Simonides. 


V uplynulých dňoch prišlo v zložení družstva k niekoľkým zmenám. Martinu Túrociovú (Zlín), ktorá sa ospravedlnila pre pracovné povinnosti, nahradila Simona Súlovská (Partizánske) a namiesto zdravotne indisponovanej Marianny Rebičovej (Iuventa) nominovali Sofiu Demajovú (Šaľa). 


Slovenky čakajú v sľubne rozohranej kvalifikácii o postup na ME 2014 dva júnové zápasy - v Šali proti Francúzkam (11. 6.) a v Reykjavíku proti Islanďankám (15. 6.). 


Aktualizovaná nominácia reprezentácie hádzanárok Slovenska na sústredenie v Liptovskom Jáne (25. - 29. 5. 2014): 
brankárky: Žaneta Tóthová (Stella Saint-Maur/Fr.), Lucia Gubiková (Iuventa Michalovce), Simona Súlovská (HK Slávia Partizánske) 
pivotky: Andrea Czanik (DJK/MJC Trier/Nem.), Dominika Horňáková, Patrícia Wollingerová (obe Iuventa Michalovce) 
krídelníčky: Terézia Szöllösiová (Iuventa Michalovce), Lucia Súkenníková, Réka Bíziková (obe HK Slovan Duslo Šaľa), Selma Blažeková, Zuzana Hollá (obe HK Slávia Partizánske) 
spojky: Katarína Dubajová (MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz/Poľ.), Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Petra Beňušková (DHK Baník Most/ČR), Monika Rajnohová (DHC Slavia Praha/ČR), Martina Bačíková (HC Veselí nad Moravou/ČR), Tatiana Tregubovová (Iuventa Michalovce), Simona Szarková, Sofia Demajová (obe HK Slovan Duslo Šaľa), Klaudia Michnová, Andrea Kertészová (obe HK Slávia Partizánske) 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL