Máj 2022
PUSŠPSN
17

W17 EHF Euro 2015

Muži SR v Litve aj bez T. Urbana, pribudli Sivák a Cigáň


27.05.2014


Zmeny v nominácii hádzanárov Slovenska


V nominácii hádzanárov Slovenska, ktorí sa od pondelka pripravujú v Bratislave na medzinárodný turnaj štyroch krajín v litovskom Kaunase (30. 5. - 1. 6. 2014), nastali ďalšie zmeny. Po pivotoch Andrejovi Petrovi (Tatran Prešov) a Michalovi Kopčovi (VfL Gummersbach/Nem.) vypadol z kádra aj ďalší prešovský hráč - pravé krídlo Tomáš Urban. 


Namiesto neho tréner mužov SR Zoltán Heister povolal ľavorukého krídelníka Branislava Cigáňa z HK Topoľčany, do kádra pribudol aj jeho oddielový spoluhráč - pivot Boris Sivák. Ešte predtým dostal pozvánku do reprezentácie aj Tomáš Adamčík z MŠK Považská Bystrica, ktorý nahradil už spomenutého Petra. Slováci odchádzajú do Litvy vo štvrtok, na turnaji budú ich súpermi Izraelčania, domáci reprezentanti a na záver hráči B-tímu Poľska.


Nominácia mužskej reprezentácie hádzanárov Slovenska na sústredenie v Bratislave a turnaj v Litve (26. 5. - 5. 6.): 
brankári: Teodor Paul (Grundfos Tatabánya KC/Maď.), Marián Žernovič (HC Sporta Hlohovec) 
pivoti: Martin Slaninka, Boris Sivák (obaja HK Topoľčany), Tomáš Adamčík (MŠK Považská Bystrica) 
krídla: Martin Miženko (HC Sporta Hlohovec), Martin Briatka, Branislav Cigáň (obaja HK Topoľčany), Miroslav Volentics (ŠKP Bratislava) 
spojky: Lukáš Gamrát (HC Empor Rostock/Nem.), Marek Mikéci (HSG Varel-Friesland/Nem.), Oliver Rábek (Tatran Prešov), Ľubomír Ďuriš (HC Sporta Hlohovec), Patrik Hruščák (HK Topoľčany), Radovan Pekár (1. MHK Košice), Karol Zechmeister (ŠKP Bratislava) SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL