Apr 2024
PUSŠPSN
21

W17 EHF Euro 2015

Slovenky so zbraňami, na raftoch i na lanách


29.05.2014


Adrenalínové spestrenie na sústredení reprezentácie hádzanárok Slovenska


Hádzanárky Slovenska pripravujúce sa na záver kvalifikácie ME 2014 zažili v stredu netradičný deň plný adrenalínových aktivít. Predposledný deň sústredenia v Liptovskom Jáne, na ktorom nezabudli na tréningoch ani rozvoj sily či dynamiky, začali paintballovou prestrelkou neďaleko svojho hotela. Dvadsaťčlenný hráčsky káder v prestrojení a maskovaní otestoval v okolí prírody svoju kondíciu i presnú mušku. Zákulisné informácie hovoria, že družstvo členov realizačného tímu na čele s trénerom Dušanom Polozom padlo za obeť ako prvé. Naopak, so zbraňou v ruke sa na bojisku najviac darilo skupine ostreľovačiek okolo Klaudie Michnovej.


Potom sa slovenské reprezentantky presunuli na vodu, teda do Areálu vodného slalomu Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši, kde ich čakalo raftingové dobrodružstvo. Jej teplotu vo vodnoslalomárskom kanáli napokon aj okúsili, keďže sa v nej vykúpali pričinením inštruktorov všetky posádky. Nasadnúť do člna sa po úspešnom presviedčaní odhodlala aj najväčšia strachopudka Réka Bíziková, ktorej pevný stisk potom okúsil aj inštruktor. Nikto sa však neutopil a mohlo sa pokračovať. 


Na záver sa dostali k slovu laná. Najskôr sa pomocou nich štverali v horskom teréne a následne prišlo na rad "zlaňovanie", pri ktorom museli prekonať strach z výšok. 


"Dievčatá mali náročný a nabitý deň, ktorý všetky prežili v zdraví. V akcii boli prakticky od skorého rána až do večera. Bavilo ich to a program si pochvaľovali. Niektoré sa priznali, že samy by sa na niektoré aktivity neodhodlali," poznamenala vedúca reprezentačného tímu žien SR Renáta Marcinová. 


Slovenky v záverečný deň sústredenia mali opäť trénovať v hale. Po štvrtkovom rozchode sa znova zídu v pondelok na ďalšom výcvikom tábore v Modre. 
Fotogaléria
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL