26

Prekvapenie aj vo finále, na tróne Flensburg

01.06.2014

Martin Straňovský s FC Barcelona na 3. mieste

Obrovským prekvapením vyvrcholila v nemeckom Kolíne nad Rýnom Liga majstrov hádzanárov 2013/2014. Jej celkovým víťazom sa stal bundesligový SG Flensburg-Handewitt, ktorý si na víkendovom turnaji Final Four v LANXESS aréne vydláždil cestu na trón cez dvoch najväčších uchádzačov na zisk trofeje. Hráči Flensburgu v sobotňajšom semifinále vyradili FC Barcelona so slovenským krídelníkom Martinom Straňovským v sedmičkovom rozstrele 5:3 (36:36 po predĺžení), hoci ešte osem minút pred koncom riadneho hracieho času prehrávali 26:32. Zverenci Ljubomira Vranjesa potom v nedeľňajšom čisto nemeckom finále zdolali giganta THW Kiel 30:28. Outsider opäť ukázal nezlomnú vôľu, keď otočil vývoj po nevydarenom vstupe o duelu (6:12 v 18. min). SG Flensburg-Handewitt napodobnil triumfom v najprestížnejšej európskej pohárovej súťaži mužských klubov lanský úspech HSV Hamburg a na listine víťazov LM sa objavil premiérovo.

Vyrovnaný španielsko-maďarský súboj o 3. miesto napokon rozhodli vo svoj prospech hádzanári FC Barcelona, ktorí vyhrali nad MKB-MVM Veszprém 26:25 najmä zásluhou 11 presných zásahov Sergeja Rutenku. Víťazný gól dosiahol smutný hrdina semifinálového rozstrelu Nikola Karabatic. Novozámockému krídelníkovi v barcelonských službách M. Straňovskému z turnaja Final Four mu po lanskom striebre pribudol bronzový kov.

Súhrn výsledkov stretnutí na turnaji Final Four Ligy majstrov v hádzanej mužov 2013/2014 v nemeckom Kolíne nad Rýnom (31. 5. - 1. 6.):

SOBOTA
semifinále:
MKB-MVM Veszprém (Maď.) - THW Kiel (Nem.) 26:29 (13:13)
Najviac gólov: Ilič 5 - Pálmarsson 7, 20 000 divákov

FC Barcelona (Šp.) - SG Flensburg-Handewitt (Nem.) 36:36 po predĺžení (32:32, 17:18), v rozstrele zo značky pok. hodu 3:5
Najviac gólov: Lazarov po 6 - Glandorf 8

NEDEĽA
o 3. miesto:
MKB-MVM Veszprém (Maď.) - FC Barcelona (Šp.) 25:26 (10:9)
Najviac gólov: Ilič 7 - S. Rutenka 11, 20 000 divákov

finále:
THW Kiel (Nem.) - SG Flensburg-Handewitt (Nem.) 28:30 (16:14)
Najviac gólov: Pálmarsson 6 - Eggert Magnussen a L. Svan Hansen po 7, 20 000 divákov