Apr 2024
PUSŠPSN
21

W17 EHF Euro 2015

Slovenky pokračujú v príprave v Modre


02.06.2014


Pre hádzanárky SR sa v pondelok začína herná príprava na záver kvalifikácie ME 2014


Po minulotýždňovom rekondičnom sústredení v Liptovskom Jáne pokračujú hádzanárske reprezentantky Slovenska v príprave na blížiace sa júnové vyvrcholenie kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2014 v Maďarsku a Chorvátsku. V pondelok sa zídu v Modre, kde pobudnú na hernom výcvikovom tábore až do štvrtka.


"Prvý tréning je na programe v pondelok podvečer, v ďalších dvoch dňoch budeme trénovať dvojfázovo, okrem toho nás čakajú aj rozbory hry našich súperov. Po štvrtkovej predpoludňajšej tréningovej jednotke a obede sa presunieme do Viedne, kde odohráme v rámci prípravy medzištátny zápas s Maďarkami," priblížila program sústredenia vedúca reprezentačného tímu žien SR Renáta Marcinová. 


V zložení družstva trénerskej trojice Dušan Poloz - Peter Olšavský - Ján Lajčák nastali oproti minulému týždňu len drobné zmeny. Z pôvodného 20-členného sa medzi 18 nominovanými hráčkami v Modre neobjavia tri - brankárka Lucia Gubiková, krídelníčka Zuzana Hollá a spojka Sofia Demajová. Naopak, pribudla pivotka českého klubu DHC Sokol Poruba Eva Minarčíková. "Lucka Gubiková má tento týždeň študijné povinnosti, pre ktoré nemôže byť k dispozícii," vysvetlila Marcinová vynútenú absenciu brankárskej opory národného tímu. 


Dobrou správou z tábora ženskej reprezentácie je, že jej nová ukrajinská posila Tetyana Trehubová (v tejto podobe má uvedené meno v dokladoch, hoci to nezodpovedá prepisu podľa pravidiel slovenského jazyka, pozn.) si po štvrtkovom prevzatí dokumentov o udelení občianstva SR vybavila v pondelok v Bratislave aj vydanie cestovného pasu. Teraz už nič nebráni, aby mohla pomôcť Slovensku k postupu na kontinentálny šampionát. 


Slovenky čakajú v rámci 2. kvalifikačnej skupiny ME 2014 zápasy proti Francúzkam v Šali (11. 6.) a proti Islanďankám v Reykjavíku (15. 6.). 


Zloženie reprezentácie hádzanárok Slovenska na sústredení v Modre (2. - 5. 6. 2014): 
brankárky: Žaneta Tóthová (Stella Saint-Maur/Fr.), Simona Súlovská (HK Slávia Partizánske) 
pivotky: Andrea Czanik (DJK/MJC Trier/Nem.), Dominika Horňáková (Iuventa Michalovce), Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR) 
krídelníčky: Terézia Szöllösiová (Iuventa Michalovce), Lucia Súkenníková, Réka Bíziková (obe HK Slovan Duslo Šaľa), Selma Blažeková (HK Slávia Partizánske) 
spojky: Katarína Dubajová (MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz/Poľ.), Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Petra Beňušková (DHK Baník Most/ČR), Monika Rajnohová (DHC Slavia Praha/ČR), Martina Bačíková (HC Veselí nad Moravou/ČR), Tetyana Trehubová (Iuventa Michalovce), Simona Szarková (HK Slovan Duslo Šaľa), Klaudia Michnová, Andrea Kertészová (obe HK Slávia Partizánske) 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL