Mar 2024
PUSŠPSN
3

W17 EHF Euro 2015

Triumfy maďarských tímov na Hummel Beach Handball


23.06.2014


13. ročník turnaja v plážovej hádzanej Hummel Beach Handball - výsledky


Na 13. ročníku medzinárodného turnaja v plážovej hádzanej Hummel Beach Handball v Bratislave, ktorého dejiskom bol počas víkendu areál Divoká voda v Čunove, sa presadili favorizované maďarské tímy.

V kategórii mužov sa v konkurencii 9 družstiev presadili hráči tímu Budaörsi Kézilabda Sport, ktorí vo finále zdolali zoskupenie Mýtnicki Vlci 2:0. Tretie miesto obsadili lanskí víťazi z kolektívu Celé Zle! vďaka výhre nad Balons Gang 2:0. Najlepším brankárom turnaja bol Adam Štrbák (Mýtnicki Vlci) a za najužitočnejšia hráča vyhlásili Ádama Juhásza (Budaörs). 


V kategórii žien sa predstavilo 8 tímov, ktoré bojovali aj v rámci 13. majstrovstiev SR. Z celkového triumfu sa tešilo družstvo plážových hádzanárok z Győri Strandkézilabda Clubu, ktoré v rozhodujúcom zápase o prvenstvo vyhrali nad Kanonierkami Piccard Senec 2:0. Tretie skončili Holky z Citrusie, keď v súboji o bronz zdolali družstvo s názvom Drink Team 2:0. Najlepšou brankárkou sa stala Kitty Bánfalviová (Győr) a za najužitočnejšiu hráčku zvolili Dominiku Kodajovú (Kanonierky Piccard Senec). 


Hummel Beach Handball bolo úvodné podujatie slovenskej série turnajov v plážovej hádzanej pod názvom "Beach Handball Tour 2014", ktorá pokračuje ďalšou akciou na Slnečných jazerách - Juh v Senci (27. - 29. 6.), záver obstará turnaj v Modre v športovom areáli na Zochovej chate (11. - 13. 7.). 


Výsledky 13. ročníka turnaja v plážovej hádzanej Hummel Beach Handball: 

Turnaj mužov (9 tímov): 
finále: Mýtnickí Vlci - Budaörsi Kézilabda Sport (Maď.) 0:2 
o 3. miesto: Celé Zle! - Balons Gang 2:0 


Konečné poradie: 1. Budaörsi Kézilabda Sport (Maď.), 2. Mýtnicki Vlci, 3. Celé Zle!, 4. Balons Gang, 5. Langoše, 6. Meta Knights Viedeň BHC (Rak.), 7. Zepáar Astronautov, 8. Black & White, 9. BHT Malacky 


Najužitočnejší hráč: Ádám Juhász (Budaörs) 
Najlepší brankár: Adam Štrbák (Mýtnicki Vlci) 


Turnaj žien (8 tímov): 
finále: Kanonierky Piccard Senec - Győri Strandkézilabda Club (Maď.) 0:2 
o 3. miesto: Holky z Citrusie - Drink Team 2:0 


Konečné poradie: 1. Győri Strandkézilabda Club (Maď.), 2. Kanonierky Piccard Senec, 3. Holky z Citrusie, 4. Drink Team, 5. Bosorky, 6. ???, 7. Po.eb sa!, 8. Tygřice (ČR) 


Najužitočnejšia hráčka: Dominika Kodajová (Kanonierky Piccard Senec) 
Najlepšia brankárka: Kitty Bánfalviová (Győri Strandkézilabda Club) 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL