Apr 2024
PUSŠPSN
12

W17 EHF Euro 2015

Slovenky o MS 2015 v druhej fáze kvalifikácie


24.06.2014


Hádzanárky SR nemusia hrať I. fázu kvalifikácie o postup na MS žien v roku 2015


Slovenské hádzanárske reprezentantky sa vďaka postupu na ženské majstrovstvá Európy 2014 v Chorvátsku a Maďarsku vyhnú prvej fáze kvalifikácie majstrovstiev sveta 2015 v Dánsku, ktorú vyžrebujú v utorok 22. júla.


V európskej časti kvalifikácie sa bude bojovať o deväť miesteniek, účasť ma istú Dánsko ako organizátor a potom aj nastávajúci európsky šampión (ak ním bude Dánsko, tak druhý tím v konečnom poradí). Brazília sa ako úradujúci majster sveta kvalifikovala automaticky. 


V I. kvalifikačnej fáze sa predstaví 14 tímov (Rakúsko, Azerbajdžan, Bielorusko, Česko, Grécko, Island, Izrael, Taliansko, Litva, Macedónsko, Portugalsko, Slovinsko, Švajčiarsko a Turecko), ktoré sa budú usilovať o štyri miesta do druhej fázy. Hrať sa môže systémom doma - vonku alebo na jednom turnaji každý s každým. Z dvoch štvorčlenných a dvoch trojčlenných postúpia len víťazi.


Do play-off sú zaradení účastníci ME 2014 (Chorvátsko, Španielsko, Francúzsko, Nemecko, Maďarsko, Čierna Hora, Holandsko, Nórsko, Poľsko, Rumunsko, Rusko, Srbsko, Slovensko, Švédsko a Ukrajina), z ktorých sa najlepší kvalifikuje ešte priamo. Zostávajúca štrnástka a kvarteto z I. fázy utvoria deväť dvojíc, ktoré budú v dvojzápasoch play-off (6./7. a 13./14. 6. 2015) bojovať o miestenky na MS. Žreb II. fázy kvalifikácie sa uskutoční 21. decembra 2014 v Budapešti. 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL