Dec 2021
PUSŠPSN
7

W17 EHF Euro 2015

Ľuboš Hudák trénerom hádzanárok HC Veselí nad Moravou


08.07.2014Pol sezóny strávil na trénerskej lavičke hádzanárok HC Veselí nad Moravou Jozef Hanták, ktorý v januári 2014 vystriedal vo funkcii Reného Kumpána a v druhej polovici ročníka spoločnej slovensko-českej súťaže žien (WHIL) priviedol družstvo k 9. miestu v interlige 2013/2014 a 7. priečke v konečnom poradí v rámci ČR. Nástupcom Hantáka, s ktorým vedenie klubu ukončilo spoluprácu po vzájomnej dohode, bude ďalší Slovák. Hádzanárky Veselí povedie v sezóne 2014/2015 Ľuboš Hudák. "Verím, že sa novému trénerovi bude u nás dariť," uviedol manažér Veselí Miloš Körösi pre "Hodonínský deník", ktorý priniesol správu o zmene v realizačnom tíme. 

"Minulý týždeň sme sa dohodli na mojom angažmáne, zatiaľ na jednu sezónu. Po rokoch, keď Veselí bojovalo o titul, hralo v uplynulej sezóne družstvo o záchranu a našťastie sa mu podarilo udržať. Teraz to budeme chcieť pozdvihnúť a posunúť sa na vyššie priečky v rámci WHIL i Česka. V týchto dňoch dávame s manažérom dokopy káder, ktorý má perspektívu. Zatiaľ sú v ňom tri Slovenky. K Petre Varjassiovej a Petre Štetákovej pribudla mládežnícka reprezentantka Tatiana Gajdošíková z Bytče," dodal Ľ. Hudák, ktorého na klubovej scéne čaká premiéra na lavičke ženského tímu. "Každodenná robota v klube je niečo iné ako v reprezentácii. Pri juniorkách som si otestoval prácu s nežnejším pohlavím. Musím prihliadať na to, že v ženskej hádzanej je rýchlosť, agresivita i dynamika v porovnaní s mužmi na inej úrovni, ale vo všeobecnosti nie je rozdiel taký markantný." 

Ľuboš Hudák od novembra 2013 zastáva funkciu kormidelníka reprezentácie junioriek Slovenska. Predtým pôsobil v HC winLand Michalovce, s ktorým získal bronz v extralige mužov 2012/2013. Okrem Michaloviec viedol v najvyššej slovenskej súťaži aj HC Sporta Hlohovec. Štyridsaťpäťročný rodák z Detvy počas hráčskej kariéry, ktorej prevažnú časť strávil v Bratislave, štartoval aj na OH 1992 v Barcelone. 

Vo Veselí nad Moravou s obľubou obsadzujú post šéfa realizačného tímu kormidelníkmi zo Slovenska. V minulosti viedli tamojšie družstvo hádzanárok napríklad František Bako, Alojz Berec, Štefan Rapač, Tomáš Kuťka, Michal Lukačín, Ivan Pompoš, Peter Sabadka, Pavol Jano a už spomenutý Jozef Hanták. 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL