19

W17 EHF Euro 2015

Nemci nedali Slovákom na úvod šampionátu šancu

24.07.2014

Hádzanári Slovenska začali svoje účinkovanie na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Rakúsku (24. 7. - 2. 8. 2014) prehrou s favoritom. Zverenci trénera Ivana Pompoša podľahli vo štvrtkovom stretnutí C-skupiny Nemcom vysoko 18:32 (10:18). Za najlepšieho hráča slovenského tímu vyhlásili Lukáša Urbana.

Po nezdare s európskymi šampiónmi do 18 rokov čakajú juniorov SR ďalšie dve dôležité stretnutia, v ktorých budú chcieť zabojovať o postup medzi najlepšiu osmičku. Mladí Slováci nastúpia v piatok 25. júla o 20.00 h proti domácim Rakúšanom, po sobotňajšom dni voľna zavŕšia svoje vystúpenie v základnej skupine v nedeľu 27. 7. o 20.00 h konfrontáciou s Bielorusmi.

Výsledky - ME hráčov do 20 rokov - C-skupina (Linz) - štvrtok:
Nemecko - Slovensko 32:18 (18:10)
Zostava a góly SR "20": Vernarský, Konečný, Jarvoček - D. Kalafut 2, Páleš, Dujčak, Michniewicz 4, Wilga, Ľ. Šárpataky 4/1, Vaňko, Orlovský, L. Urban 3/1, J. Urban 3, M. Šárpataky, Majbík, Cigáň 2/1
pok. hody: 3/2 - 6/3, vylúčení: 6 - 4, rozhodovali: Hermann a Madsen (obaja Dán.), 350 divákov

Nemci už v úvode naznačili svoje ambície, ujali sa vedenia 6:2 a tréner Pompoš si v 8. min zobral oddychový čas. Jeho zverencom to na chvíľu pomohlo, znížili na 4:8. Nasledovala však šesťgólová šnúra favorita na 14:4 a kouč SR musel po necelých dvadsiatich minútach hry opäť dohovárať svojim zverencom. Slováci stihli do polčasovej prestávku mierne ukrojiť s náskoku súpera (10:18).
Viac ako šesť minút trvalo slovenským juniorom, kým sa dočkali prvého presného zásahu po zmene strán. Keď sa presadil D. Kalafut, znížil na 11:20. Nemci však napriek výraznému náskoku nepoľavili a naďalej zveľaďovali svoje vedenie. To narástlo až na 14 gólov (27:13, 28:14). Tím SR potom mierne skorigovali na 16:28, ale záver patril opäť súperovi, ktorý zvýšil na 32:17. Posledný gól v zápase strelili Slováci

Hlas:
Ivan Pompoš (tréner juniorov SR): "Som sklamaný z nášho výkonu. Vedeli sme, že Nemci sú favoritmi, ale hrali sme s prílišným rešpektom a robili sme veľa chýb. Ak chceme uspieť zajtra proti Rakúsku, musíme sa zlepšiť vo všetkých smeroch."

Rakúsko - Bielorusko  25:23 (12:15)