23

Prehra juniorov SR s Maďarmi

29.07.2014

Hádzanári Slovenska neuspeli utorkovom stretnutí na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Rakúsku (24. 7. - 2. 8. 2014), keď v Linzi podľahli v rámci bojov o 9. - 16. priečku maďarským rovesníkom 21:27 (10:12). Najlepší hráčom slovenského družstva bol Branislav Cigáň. Zverencom trénera Ivana Pompoša patrí so ziskom 2 bodov v tabuľke II. skupiny 3. pozícia a stále majú nádej dostať sa do vyraďovacej fázy o 9. miesto. Juniori SR najbližšie nastúpia v stredu 30. júla od 12.00 h proti Izraelčanom.

Výsledky - ME hráčov do 20 rokov - o 9. - 16. miesto - II. skupina (Linz) - utorok:
Slovensko - Maďarsko 21:27 (10:12)
Zostava a góly SR "20": Vernarský, Konečný, Jarvoček - D. Kalafut 2, Páleš, Dujčak, Michniewicz 2, Wilga 2, Ľ. Šárpataky, Vaňko, Orlovský 2, L. Urban 1, J. Urban 4/1, M. Šárpataky 1, Majbík, Cigáň 7
pok. hody: 1/1 - 3/2 vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Baumgart a Wild (obaja Nem.), 100 divákov

Slovákom nevyšiel úvod. Hoci Vernarský chytil Maďarom jeden pokutový hod, tí v 7. min počas slovenskej presilovky zvýšili na 3:0. Prvý gól tímu SR strelil v 9. min Cigáň, vyrovnania sa Pompošovi zverenci dočkali v 13. min (4:4). Potom však opäť dovolili hráčom súpera sa odpútať, ale rýchlo sa spamätali a v priebehu troch minút vyrovnali zo 6:9 na 9:9. Záver I. polčasu patril maďarskému družstvu, ktoré uniklo na 12:9, gólovú bodku za úvodným dejstvom dal J. Urban (10:12). Ten istý hráč ukončil takmer deväťminútové slovenské čakanie na prvý slovenský presný zásah v II. polčase (11:16). Štvrťhodinu pred koncom znížili hráči v bielych dresoch zásluhou strelecky disponovaného Cigáňa na 16:19, ale následne trikrát za sebou inkasovali. V záverečnej desaťminútovke si Maďari vedenie bez problémov postrážili (27:21).

Hlas: Ivan Pompoš (tréner juniorov SR): "O zápase rozhodli naše zlé vstupy do oboch polčasov. Podpísala sa pod to nekoncentrovanosť v koncovke. O našom úspechu na šampionáte bude rozhodovať stredajší zápas proti Izraelu."