26

Slováci odplatili Izraelčanom prehru z generálky

30.07.2014

Slováci víťazne, ale budú hrať o 13. - 16. miesto. Slovenskí hádzanárski reprezentanti sa na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Rakúsku (24. 7. - 2. 8. 2014) druhýkrát tešili z víťazstva. Ani výhra nad Izraelčanmi 28:23 (14:12) v stredajšom stretnutí v Linzi v rámci bojov o 9. - 16. priečku im napokon nestačila na dosiahnutie umiestnenia v najlepšom tucte. Najlepším hráčom slovenského družstva bol brankár Matej Vernarský.

O tom, že mladí Slováci nepostúpili do bojov o 9. - 12. miesto, definitívne rozhodol duel Bielorusov s Maďarmi (25:24). Zverenci trénera Ivana Pompoša mali konte takisto ako ich konkurenti po 4 body, ale vo vzájomnej bilancii tejto trojice boli na tom najhoršie, a tak v konečnej tabuľke II. skupiny skončili na 3. pozícii. Juniori SR budú v ďalšom priebehu kontinentálneho šampionátu hrať o 13. - 16. post, v piatok 1. augusta nastúpia o 15.00 h proti rovesníkom z Macedónska.

Slovensko - Izrael 28:23 (14:12)
Zostava a góly SR "20": Vernarský 1, Konečný, Javorček - D. Kalafut 3, Páleš, Dujčak 1, Michniewicz 1, Wilga 1, Ľ. Šárpataky 4, Vaňko 3, Orlovský, L. Urban 7, J. Urban 1, M. Šárpataky, Majbík 6, Cigáň
pok. hody: 2/2 - 4/2, vylúčení: 2 - 2, rozhodovali: Kurtagic a Wetterwik (obaja Švéd.), 30 divákov

Slováci od začiatku vyhrávali. Izraelčania dokázali vyrovnať na 1:1, potom však trikrát za sebou inkasovali a v zostávajúcom čase I. polčasu museli doťahovať náskok súpera. Ten bol v 18. min už päťgólový (10:5). Slovenskí juniori v závere poľavili a z vedenia 13:8 odchádzali na prestávku za stavu 14:12.

Pri vstupe do druhého dejstva unikli na 17:13. Hoci Izraelčania znížili na 18:20, po oddychovom čase poistili Slováci svoje vedenie (23:18). V záverečnej desaťminútovke si už hráči v červených dresoch nenechali vziať víťazstvo (28:23) nad súperom, s ktorým v generálke pred ME prehrali v Modre.

Hlas: Ivan Pompoš (tréner juniorov SR): "V zápase sme od prvej minúty viedli a mali sme ho pod kontrolou. Ani v tomto dueli sme sa nevyhli zbytočným technickým chybám a nepremeneným šanciam. Víťazstvo si ceníme, žiaľ, neposúva nás do bojov o 9. - 12. miesto."

ME hráčov do 20 rokov - ostatné výsledky

LINZ/TRAUN, súhrn výsledkov stretnutí na majstrovstvách Európy v hádzanej hráčov do 20 rokov v Rakúsku (24. 7. - 2. 8. 2014).

o 1. - 8. miesto:
I. skupina (Traun):
Srbsko - Španielsko 20:20 (9:8)
Dánsko - Francúzsko 31:28 (20:15)
Konečné poradie v I. skupine: 1. Dánsko 6 b., 2. Španielsko 3, 3. Srbsko 3, 4. Francúzsko 0

II. skupina (Linz):
Slovinsko - Nemecko 25:28 (10:14)
Švédsko - Rakúsko 34:30 (16:15)
Konečné poradie v II. skupine: 1. Nemecko 6, 2. Švédsko 4, 3. Slovinsko 2, 4. Rakúsko 0

o 9. - 16. miesto:
Estónsko - Nórsko 21:27 (10:11)
Švajčiarsko - Macedónsko 30:34 (13:14)
Konečné poradie v I. skupine: 1. Nórsko 5, 2. Švajčiarsko 3, 3. Estónsko 2, 4. Macedónsko 2

Konečné poradie v II. skupine: 1. Maďarsko 4, 2. Bielorusko 4, 3. Slovensko 4, 4. Izrael 0