24

Slováci zdolali Macedónčanov, v sobotu o 13. miesto

02.08.2014

Hádzanári Slovenska zvládli predposledné vystúpenie na majstrovstvách Európy hráčov do 20 rokov v Rakúsku (24. 7. - 2. 8. 2014), keď v piatkovom zápase o 13. - 16. miesto v Traune zdolali macedónskych rovesníkov 28:26 (13:13). Za najlepšieho hráča tímu SR vyhlásili Branislava Cigáňa. Zverenci trénera Ivana Pompoša už majú istotu umiestnenia do 14. priečky. Slovenskí juniori zakončia svoje účinkovanie na šampionáte v sobotu 2. 8. od 15.00 h duelom o konečnú 13. pozíciu s Estóncami.

Výsledky - ME hráčov do 20 rokov - o 13. - 16. miesto - piatok:
Slovensko - Macedónsko 28:26 (13:13)
Zostava a góly SR "20": Vernarský, Konečný, Javorček - D. Kalafut 4, Páleš, Dujčak, Michniewicz 1, Wilga, Ľ. Šárpataky, Vaňko, Orlovský, L. Urban 8, J. Urban, M. Šárpataky, Majbík 3, Cigáň 12
pok. hody: 5/3 - 2/2, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Hofer a Schmidhuber (obaja Rak.), 50 divákov

Po vyrovnanom úvode boli väčšinu času I. polčasu vo vedení Slováci, ktorí z 3:4 v 6. min otočili na 7:4 v 10. min. Aj v ďalšom priebehu si udržiavali mierny náskok a súper sa len doťahoval. Macedónčania vyrovnali na 10:10 a za nerozhodného stavu 13:13 odchádzali družstvá aj na prestávku.
Macedónsky tím otvoril skóre druhého dejstva, potom sa súperi striedali vo vedení. Slováci však strednej časti polčasu odskočili trojgólovou šnúrou na 21:18 v 47. min a utvorili si rozhodujúci náskok. Macedónčania sa síce päť minút pred koncom riadneho hracieho času dotiahli na 23:24, ale keď sa Cigáň delovkou podstrelom presadil na začiatku 59. min a zvýšil na 28:25, bolo rozhodnuté.