28

Prešov vstúpil do sezóny, ako sa na majstra patrí

27.08.2014

Tatran Prešov - 1. MHK Košice 42:21 (22:9).

Extraligovú sezónu hádzanárov 2014/2015 otvorilo východniarske derby, v ktorom sa podľa očakávania zdrodilo vysoké víťazstvo obhajcu titulu. Tatran Prešov si v repríze semifinále play-off uplynulého ročníka poradil v domácom prostredí s 1. MHK Košice jednoznačne 42:21 (22:9) a potvrdil aj bez zranených opôr Tomáša Urbana či Michala Kopča svoje suverénne postavenie na domácej scéne. Zverenci kouča Petra Dávida, ktorý zažil v trénerskej funkcii víťaznú premiéru v najvyššej slovenskej súťaži, dosiahli jubilejné 50. víťazstvo v extralige za sebou, pričom neprehrali už 51 duelov v sérii.

Hádzaná - extraliga mužov 2014/2015 - predohrávka 1. kola - streda:
Tatran Prešov - 1. MHK Košice 42:21 (22:9)
Najviac gólov: Hrstka 9/1, D. Krok 6, Krištopans, Číp, Antl a Petro po 4 - Pecha 7, Fuňak 7/3, Kučer 4
Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčení: 9 - 4, ČK: 50. Sadovyj (Tatran) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Cipov a Klus, 920 divákov

Prvý gól novej extraligovej sezóny dal domáci Rábek. Hostia otočili v úvode na 3:2 gólom Fuňaka, ale to poslednýkrát v zápase viedli. Vzápätí nasledovala osemgólová šnúra Tatrana na 10:3 v 12. min. Keď v 20. min D. Krok zvýšil rozdiel na desať gólov (14:4), kouč 1. MHK J. Kolesár si zobral už druhý oddychový čas. Jeho zverenci síce skorigovali na 7:15, ale následne päťkrát v rade inkasovali a na polčasovú prestávku odchádzali za nepriaznivého skóre 9:22. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Domáci pokračovali vo zvyšovaní svojho vedenia, okrem dvojice brankárov a Lukáša Urbana sa postupne zapísali do streleckej listiny všetci hráči Tatrana, ktorý napokon zvíťazil 42:21. Za Košice nastúpil aj bývalý hráč Michaloviec a Hlohovca Gennadij Kučer z Ukrajiny.