19

Prehra Prešova na úvod SEHA League v Skopje

01.09.2014

RK Metalurg Skopje (Maced.) - Tatran Prešov (SR) 34:28 (14:14)

Hádzanári Tatrana Prešov vstúpili do 4. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League" prehrou, keď v sobotňajšej predohrávke 4. kola podľahli na pôde macedónskeho RK Metalurg Skopje 28:34 (14:14).

Po vyrovnanom úvode si domáci v priebehu piatich minút vypracovali štvorgólový náskok - 6:2 v 12. min. Manaskov zvýšil po štvrťhodine hry už na 9:4, ale v 23. min bolo po góle Petra vyrovnané 10:10 a tesne pred prestávkou Krištopans prvýkrát v zápase poslal Tatran do vedenia (14:13). Metalurg si utvoril rozhodujúci náskok v polovici druhého dejstva, keď z 20:20 odskočil na 23:20 a 26:22. Keď Cindrič v 53. min upravil na 30:24, bolo o osude duelu rozhodnuté. Najlepšími strelcami hostí boli osemgólové ostré spojky Dainis Krištopans a Oliver Rábek.

"Bolo to zaslúžené víťazstvo Metalurgu. Prvý polčas nám vyšiel, držali sme so súperom krok, čoho výsledkom bol remízový stav. Postupne sme však začali odchádzať. Úzky káder, keďže nám chýbajú piati hráči základnej zostavy, nám znemožnil udržať vysoké tempo," uviedol Peter Dávid, pre ktorého to bola neúspešná premiéra v SEHA Gazprom South Stream League. Jeho zverenci majú po úvodnom vystúpení na bodovom konte nulu.

Úradujúci slovenský šampión sa najbližšie v tejto súťaži predstaví v utorok 2. septembra o 18.00 h, keď vo svojej Tatran handball aréne privíta v šlágri maďarského nováčika MKB-MVM Veszprém KC.

Výsledok - sobota - SEHA Gazprom South Stream League - predohrávka 4. kola:
Najviac gólov: Marsenič a Lipovina po 5 - Krištopans 8, Rábek 8/1, Antl 4/1
Pok. hody: 6/5 - 3/2, vylúčení: 1 - 5, rozhodovali: Pavičevič a Ražnatovič (obaja Č. Hora)