26

V Holandsku vydarený návrat Topoľčian na európsku scénu

06.09.2014

HV KRAS/Volendam (Hol.) - HK Agro Topoľčany (SR) 29:32 (14:18)

Hádzanárom HK Agro Topoľčany sa vydaril návrat na európsku scénu po 17 rokoch. Zverenci Ivana Pompoša zvíťazili v sobotňajšom prvom stretnutí 1. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2014/2015 na palubovke holandského tímu HV KRAS/Volendam 32:29 (18:14).

Topoľčany si teda do odvety, ktorá sa bude hrať na budúcu sobotu 13. septembra o 18.00 h v Partizánskom (hala úradujúceho slovenského vicemajstra nespĺňa predpisy EHF), odnášajú solídnu východiskovú pozíciu. Ak by sa im podarilo využiť ju, v 2. kole by na nich čakal najmenej úspešný účastník kvalifikačného turnaja LM v bieloruskom Breste, na ktorom okrem domáceho Meškova štartujú aj Tatran Prešov, srbský RK Vojvodina Nový Sad a Targos Bevo HC z Holandska.

Výsledok - sobota - Pohár EHF mužov 2014/2015 - kvalifikácia - 1. kolo - prvý zápas (odveta 13. 9. 2014 o 18.00 h):
Najviac gólov za Volendamu: Van Limbeek 9, Duin a Smits po 5
Zostava a góly Topoľčian: M. Meluš, P. Králik - Pupík 2, Valent 2, B. Sivák 1, Klačanský 4, Polakovič 3, Ivanicja, M. Briatka 3, Greguš, B. Cigáň 8, Jadroň, Slaninka 1, Donoso, Žilinčík 1, Kucharik 7
Pok. hody: 2/2 - 4/2, vylúčení: 7 - 9, rozhodovali: Pandžič a Šatordžija (obaja Bosna a Herceg.), 250 divákov

Domáci síce zásluhou Coesela otvorili skóre, ale Topoľčany odpovedali piatimi gólmi. Slovenský tím si dokázal udržiavať štvorgólový náskok až do polčasovej prestávky (18:14). V druhom dejstve domáci vyrovnali na 19:19 a odvtedy sa oba tímy dlhé minúty striedali vo vedení. Topoľčany mali potom vydarený úsek hry, v ktorom odskočili z 24:24 na 28:24, a vedenie si už udržali až do konca zápasu.

Hlas: Ivan Pompoš (tréner Topoľčian): "Podali sme veľmi dobrý výkon až na pár momentov, keď sme si súpera viac pustili k telu. Samozrejme, s víťazstvom som spokojný. Naša očakávania, že to bude náročný duel, sa naplnili. Chalani zabrali a domov si vezieme trojgólový náskok, z ktorého sa tešíme, ale musíme zostať ešte ostražití."