W17 EHF Euro 2015

Slovenky začali v Chebe tesnou prehrou

11.09.2014

Slovensko - Bielorusko 30:31 (17:16)

Hádzanárky Slovenska podľahli na úvod 41. ročníka medzinárodného turnaja žien "O štít mesta Cheb" (11. - 13. 9. 2014) reprezentantkám Bieloruska tesne 30:31. Zverenky trénera Dušana Poloza pripravujúce sa na decembrový európsky šampionát vyhrávali po prvom polčase tesne 17:16. Na Slovenky čaká v Chebe piatok od 20.00 h derby s domácimi Češkami, ktoré v otváracom stretnutí remizovali s Poľkami 25:25.

Výsledky - štvrtok:
Česko - Poľsko 25:25 (11:14)

Zostava a góly SR: Túrociová, Gubiková, Súlovská - Horňáková 4, Súkenníková 3, Tomášechová 1, Szöllösiová 1, R. Bíziková, Blažeková 3, Dubajová, S. Szücs 3, S. Szarková 1, Rajnohová 4, Kostelná 1, Trehubová 8, Bačíková, Bujnochová, Michnová 1

V prvom polčase bohatom na góly doplácali Slovenky na priepustnosť svojej defenzívy, a tak na polčasovú prestávku v hale Lokomotivy Cheb išli len s jednogólovým náskokom. Po zmene strán sa skóre naklonilo na bieloruskú stranu. V 50. min vyhrávali súperky, ktorých káder tvorili len hráčky z domácej súťaže, už 27:23. Slovenský tím, v ktorom počas 60 minút tréner Poloz prestriedal celý káder, sa potom dotiahol a mal možnosť aj vyrovnať, ale vyložená príležitosť zostala nevyužitá. Na opačnej strane Bielorusky skórovali a zvýšili svoje vedenie na dva góly. V úplnom závere Slovenky skorigovali rozdiel na konečných 30:31.

Dušan Poloz (tréner SR): „Som veľmi sklamaný z obrannej činnosti jednotlivkýň i celého kolektívu a s tým súvisiacej spolupráce s brankárkami. Inkasovali sme 31 gólov, čo je veľmi veľa. Pasivita a slabá agresivita v defenzíve spôsobila, že aj brankárky to mali dnes veľmi ťažké. Ako sme zle začali, tak sme pokračovali v celom zápase. Z tohto pohľadu to nebol vydarený vstup do turnaja. Verím, že naše výkony sa v ďalších stretnutiach zlepšia. Dievčatá budú musieť poriadne zabrať, aby si zaslúžili nomináciu na ME.“