28

Slovenky prehrali v Chebe aj s Poľkami, ktoré vyhrali turnaj

13.09.2014

Slovensko - Poľsko 21:28 (14:13), Slovenky skončili na 4. mieste

Slovenské hádzanárske reprezentantky prehrali vo svojom poslednom vystúpení na 41. ročníku medzinárodného turnaja žien "O štít mesta Cheb" s výberom Poľska 21:28 (14:13), ktoré si na podujatí zabezpečilo celkový triumf. Po nezdaroch s Bieloruskami a Češkami nestačili zverenky trénera Dušana Poloza ani na tretieho súpera napriek tomu, že po I. polčase ešte viedli o gól. Slovenkám sa prvá časť prípravy na decembrové ME výsledkovo nevydarila, keď s nulou na bodovom konte obsadili v Chebe posledné 4. miesto. Napriek tomu si odniesli tri poháre - Tetyana Trehubová sa s 21 gólmi stala najlepšou strelkyňou turnaja. Cenu fair play si tím SR vyslúžil vďaka Monike Rajnohovej, ktorá sa v istej situácii priznala k tečovaniu lopty. Organizátori venovali trofej aj štvrtému družstvu v konečnom poradí.

Výsledky - sobota:
Slovensko - Poľsko 21:28 (14:13)
Zostava a góly SR: Túrociová, Gubiková, Súlovská - Horňáková, Súkenníková 4, Tomášechová, Szöllösiová, R. Bíziková 5, Blažeková 1, Dubajová 2, S. Szarková 1, Rajnohová 2, Kostelná 1, Trehubová 5, Bačíková, Bujnochová, Michnová
Pok. hody: 5/4 - 7/4, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: Opava - Válek (obaja ČR), 200 divákov

Poľky v úvode robili veľa chýb, čo Slovenky dokázali využívať a v 20. min vyhrávali 9:5. Následne skončili tri lopty v sieti slovenskej bránky. Polozove zverenkyne však opäť odskočili, no súperky v závere prvej časti dvoma gólmi skorigovali ich vedenie na 14:13. Po zmene strán sa obraz hry zmenil. Slovenské hráčky sa len ťažko presadzovali cez zlepšenú poľskú defenzívu na čele s brankárkou Gapskou. Za tridsať minút strelili len sedem gólov, čím umožnili otočiť vývoj duelu Poľkám, ktoré vďaka víťazstvu 28:21 spečatili svoj turnajový triumf.

Dušan Poloz (tréner SR): "S Bieloruskami sme prehrali o gól, s Češkami o dva a s Poľkami o sedem gólov. Paradoxom je, že hoci sme na záver podľahli najvyšším rozdielom, náš výkon gradoval. Proti najlepšiemu tímu na turnaji sme v prvom polčase hrali dobre, bol vidieť výkonnostný posun v tom, na čo sme sa chceli zamerať. V druhom polčase sme doplatili na nízku úspešnosť spojok. Poľky to využili na góly z trhákov. Počas tohto zrazu sme sa sústredili na obranu 0-6, postupne sme sa v nej zlepšovali. Na hráčky som apeloval, že majú čo doháňať v pripravenosti pred sústredením.  Chceli sme vyskúšať aj nové hráčky, Szücs, Tomášechová i Kostelná sú mladé a rozhodne majú pred sebou sľubnú budúcnosť. Je na nich ako rýchlo sa dokážu zabudovať do družstva."