Máj 2024
PUSŠPSN
28

W17 EHF Euro 2015

Slovenské kadetky i juniorky čakajú na súperov v boji o ME


16.09.2014


V Dubline žreb mládežníckych kvalifikácií na budúcoročné vrcholné podujatia


Slovenské mládežnícke hádzanárske reprezentácie dievčat spoznajú v piatok mená súperov v najbližších kvalifikáciách o postup na európske šampionáty. V írskom Dubline počas kongresu EHF vyžrebujú zloženie kvalifikačných skupín pre hráčky do 17 i 19

O účasť na ME "17" sa uchádza 33 krajín, istotu štartu má len Macedónsko ako usporiadateľ. Zo šiestich štvorčlenných kvalifikačných skupín postúpia prvé dva tímy, z troch trojčlenných len víťazi. Slovensko je pred žrebom nasadené do druhého koša, v prvom figurujú na základe umiestnenia na minuloročných ME Švédsko, Rusko, Dánsko, Portugalsko, Čierna Hora, Rumunsko, Nórsko, Chorvátsko a Maďarsko. V treťom, z ktorého by mal vzísť najväčší konkurent SR v boji o postup, sa nachádzajú Srbsko, Slovinsko, Turecko, Litva, Taliansko, Island, Grécko, Bielorusko a Rakúsko. Kvalifikačné turnaje kadetiek sa uskutočnia od 20. - 22. marca 2015, šampionát je plánovaný na 13. - 23. augusta 2015. 

O štart na ME "19" sa bude usilovať 29 reprezentačných výberov, ktoré sa budú chcieť pridať k triu Španielsko (organizátor), Švédsko a Rusko (zlatý a strieborný medailista z ME do 17 rokov v roku 2013). V kvalifikácii bude päť štvorčlenných a tri trojčlenné skupiny. Postupový kľúč je rovnaký ako v mladšej kategórii (5 x 2 družstvá a 3 x 1 tím). Slovensko zaradili do III. koša spolu s Francúzskom, Holandskom, Českom a Poľskom. V prvých dvoch sa nachádzajú Dánsko, Portugalsko, Čierna Hora, Rumunsko, Nórsko (I.) a Chorvátsko, Maďarsko, Nemecko (II.). Kvalifikačné turnaje junioriek sa budú hrať v termíne 17. - 19. apríla 2015, ME figurujú v kalendári od 23. júla do 2. augusta 2015. 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL