Sep 2021
PUSŠPSN
29

W17 EHF Euro 2015

Hádzanársky Inter pred štartom novej sezóny


18.09.2014


Do novej sezóny Inter vstupuje s novou trénerkou aj s novým mediálnym názvom


Hádzanárky RESPECT Inter Bratislava po úspešných turnajoch v plážovej hádzanej odštartoval 4. augusta 2014 svoju letnú prípravu. Hráčky trénovali  3-4 krát do týždňa vo vlastnej réžií, pretože trénerská otázka nebola ešte stále vyriešená. Tréningové jednotky prebiehali na Štrkoveckom jazere, v posilňovni na Interi a v športovej hale.

Káder prešiel niekoľkými zmenami oproti minulému ročníku. Niektoré hráčky skončili aktívnu činnosť - Lucia Leviczká, Petra Nováková - Gáborová. Dominika Vavríková odišla za prácou do zahraničia a Simona Kubinová prestúpila do rakúskeho UHC Stockerau. Na prvom tréningu sa stretlo dohromady 13 hráčok. Adriana Múdra, Dominika Zámečníková, Jana Kalmanová, Jana Čurilová, Tatiana Pončáková, Sabina Hlásniková, Jana Šebestová, Zdena Staršichová, Lenka Lavrinčíková, Silvia Kochanová, Diana Tomeková (na hosťovaní z Michaloviec). Zo zahraničia sa vrátila Petra Kalmanová a zo Šale k nám prišla na hosťovanie Klaudia Darázsová.

Od septembra sa interistkám podarilo dohodnúť s novou trénerkou Jankou Kuťkovou, ktorá sa nás hneď ujala a tréningové jednotky prebiehali už pod jej vedením. Vedeniu AŠK Inter sa podarilo hádzanársky klub žien finančne zabezpečiť až do konca ročníka 2015, za čo patrí uznanie najmä prezidentovi AŠK Inter Bratislava Andrejovi Kolesíkovi a spoločnosti RESPECT, ktorej názov bude v novej sezóne figurovať aj v názve klubu.


Profil Janky Kuťkovej

:

- hráčska kariéra:

Vinohrady Bratislava
Plastika Nitra (Majsterka ČSSR 1971 a 1972)
Štart Bratislava (Majsterka ČSSR 1982 a 1983, finalistka Pohára EHF 1987
Reprezentantka SR - 218 medzištátnych zápasov, 602 reprezentačných gólov
Účastníčka piatich Majstrovstiev sveta - strieborná na MS v roku 1986
Účastníčka Olympijských hier v roku 1980 (5. miesto)

- trénerská kariéra:

Trénerka od roku 1973
Po skončení hráčskej kariéry vôbec prvá žena-trénerka v najvyššej československej súťaži
Skúsenosti so všetkými kategóriami okrem mužov
Trénovala aj kadetskú a juniorskú reprezentáciu SR

Hádzanárky Respectu Inter Bratislava odohrajú svoj prvý zápas v súťažnom ročníku 2014/2015 na východniarskej pôde v Michalovciach už túto nedeľu 21.09. 2014 o 15,00 v Chemkostav aréne. Najbližší domáci zápas je naplánovaný na ďalšiu sobotu 27.09. 2014 o 17,00 v HANT aréne na Pasienkoch. Domáce hráčky privítajú nováčika 1. ligy Hlohovec.


ZDROJ: www.askinter.sk
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL