19

Extraliga - 5. kolo

19.09.2014

Súhrn výsledkov piatkových stretnutí 5. kola. Považania opäť víťazne, prvá výhra Košičanov a v Nových Zámkoch deľba bodov

Ani v 5. kole extraligy mužov nenašli hádzanári MŠK Považská Bystrica, hoci v piatkovom zápase sa na domácej pôjde proti nováčikovi HKM Šaľa natrápili. Vďaka tesnému víťazstvu 25:24 sa minimálne do soboty dostali do čela tabuľky s plným bodovým ziskom. Prvú výhru v sezóne si pripísali na konto hráči 1. MHK Košice, ktorí doma rozdrvili MHáK Martin 39:23. Podľa očakávania sa vyrovnaná partia hrala v Nových Zámkoch, kde miestny Štart dotiahol proti ŠKP Bratislava už takmer stratený zápas aspoň do remízového konca 29:29.

Extraliga mužov - 5. kolo, piatkové výsledky:

1.MHK Košice - MHáK Martin 39:23 (20:13)
Najviac gólov: Fuňak a Hriňák po 9, Pecha 5/3 - Malík a Buvala po 6, Saitz 4, Kardoš 3
Pok. hody: 4/3 - 0/0, vylúčení: 6 - 7, ČK: Šimko a Buvala (obaja Martin) za tri vylúčenia, rozhodovali: Cipov a Klus
Domáci jednoznačne ovládli súboj proti hráčom z Turca, ktorí držali krok s Košičanmi len do 8. min. Martinčania viedli 3:2, no 1. MHK potom šnúrou piatich gólov ušiel na 7:3 a prvý polčas vyhral jednoznačne 20:13. V druhej časti domáci ešte navŕšili svoje vedenie a napokon triumfovali 16-gólovým rozdielom.

HC Štart Nové Zámky - ŠKP Bratislava 29:29 (14:18)
Najviac gólov: T. Straňovský 9/5, Monczka 8, D. Pogány 6 - J. Štepanovský 6, M. Volentics 5/3, Bohunický a Zechmeister po 4
Pok. hody: 5/5 - 3/3, vylúčení: 4 - 2, rozhodovali: Haščík a Sivák, 500 divákov
Domácim hráčom nevyšiel prvý polčas, robili množstvo nepresností v útočnej fáze. Hostia si vypracovali pred odchodom do kabín štvorgólový náskok. Vykoľajení domáci sa nenašli ani na začiatku druhého polčasu, ŠKP priebežne viedlo aj o sedem gólov. V záverečných minútach sa Štartu podarilo stiahnuť skóre na rozdiel jediného gólu. Keď hosťom nevyšiel záverečný útok na poistenie víťazstva, z kontry zariadil remízu svojím šiestym gólom v zápase D. Pogány.

MŠK Považská Bystrica - HKM Šaľa 25:24 (11:14)
Najviac gólov: J. Kozák 8/5, Dyba 4, Adamčík 3, T. Vallo 3/1 - Meľnyk 7/2, Salvata a E. Masaryk po 4
Pok. hody: 7/6 - 3/3, vylúčení: 2 - 9, ČK: E. Masaryk za faul, T. Szücs (obaja Šaľa) za tri vylúčenia, rozhodovali: Daňo a Sabol, 360 divákov

Hostia v prvom polčase dominovali, domácim sa nedarilo v zakončení. Až po zmene strán domáci zapli na vyššie obrátky, v 49. min sa im podarilo vyrovnať na 20:20. V dramatickom závere Považskobystričania strhli víťazstvo na svoju stranu zásluhou presného zásahu Kostelanského.