29

Prešov nedal Hlohovcu šancu

21.09.2014

Prešov nedal Hlohovcu šancu Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 38:23 (18:14)

Šláger 5. kola extraligy v hádzanej mužov sa v Prešove skončil jednoznačným víťazstvom domáceho Tatrana, ktorý v nedeľňajšom stretnutí zdolal HC Sporta Hlohovec 38:23 (18:14). Priebeh zápasu bol vyrovnaný len v prvom polčase, hostia do 19. min držali krok (9:10). Šarišania si do prestávky utvorili štvorgólový náskok, ktorý hneď po zmene strán šnúrou piatich gólov natiahli na 23:14. Zverenci kouča Petra Dávida potom už nemali problém dotiahnuť duel proti súperovi, ktorému chýbalo viacero opôr (F. Zaťko, Guzy, M. Baláž, S. Mažár), s prehľadom do víťazného konca a pripravili mu prvú prehru v sezóny.

Úradujúci majster natiahol svoju víťaznú šnúru v najvyššej slovenskej súťaži mužov už na 53 zápasov v sérii. Tatran neokúsil chuť prehry už v 54 extraligových súbojoch.

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 38:23 (18:14)
Najviac gólov: Hrstka 9/7, D. Krok 7, Krištopans 6 - Majbík a Petrov po 6, Miženko 5
Pok. hody: 7/7 - 1/1, vylúčení: 3 - 6, ČK: 38. Pekár za hrubý faul - 48. Laho za tri vylúčenia, rozhodovali: M. Sivák a Oťapka, 1430 divákov