Apr 2024
PUSŠPSN
16

W17 EHF Euro 2015

Rekordná prehra Maldivčaniek na Ázijských hrách


22.09.2014


Hádzanárky Maldív podľahli Japonkám 0:79 (0:40)


Na Ázijských hrách v kórejskom Inčchone sa v nedeľu v rámci turnaja hádzanárok zrodil nevídaný výsledok. Reprezentantky Maldív podľahli favorizovaným Japonkám rekordne 0:79 (0:40). Deň predtým si hráčky ostrovného štátu počínali len o niečo úspešnejšie, keď s Uzbečkami prehrali 7:57 (3:24).

Japonská brankárka Sato Široišiová si pravdepodobne prvý a zrejme aj poslednýkrát v kariére udržala stopercentnú úspešnosť, pričom chytila všetkých 22 streleckých pokusov outsideriek - 17 z diaľky a 5 zblízka. Všeky hráčky Japonska s výnimkou brankárok dali minimálne dva góly, tri dosiahli dvojciferný počet presných zásahov. Najviac sa strelecky darilo Rino Aizawovej, ktorá zo 16 gólov trinásťkrát skórovala z rýchlych kontier. 

Na Mladivách založili hádzanársky zväz v roku 2007, o štyri roky neskôr sa stal plnohodnotným členom Medzinárodnej hádzanárskej federácie (IHF). Hádzanárky z krajiny známej dovolenkovej destinácie čakajú na turnaji ešte vystúpenia proti Hongkongu a Kazachstanu. 

Na Ázijských hrách sa nedarí ani ich krajankám reprezentujúcim vo futbale. Maldivčanky podľahli Indkám 0:15, Thajčankám 0:10 a Juhokórejčankám 0:13. 
SLOVAK HANDBALL
Reklamný partner reprezentačného družstva mužov Slovenska:
Emotion Retic
Reklamný partner reprezentačného družstva žien Slovenska:
Emotion Retic
Partner Extraligy:
Molten
Partner WHIL:
Molten
Reklamní partneri:
REHASPORT
Adidas
Mediálni partneri:
sport.sk
radio Sport
SITA
Huste TV
TASR
SLOVAK HANDBALL