25

EHF zamietla protest Ferencvárosu, Lipsko do LM žien

25.09.2014

Maďarský klub nepodal protest písomnou formou v stanovenom limite

Účasť hádzanárok HC Lipsko v základnej skupinovej fáze Ligy majstrov žien 2014/2015 je definitívna. Európska hádzanárska federácia (EHF) v utorok zamietla protest FTC-Rail Cargo Hungaria Budapešť, keďže nespĺňal potrebné náležitosti. "Predstavitelia budapeštianskeho klubu mali do hodiny po zápase podať písomný protest u osôb delegovaných EHF. Urobili to však len ústnou formou, čo je nepostačujúce," vysvetlila EHF. Funkcionári Ferencvárosu vzniesli námietku písomnou formou až v pondelok.

Vo finále turnaja 1. skupiny kvalifikácie LM žien sa z postupu tešli hráčky HC Lipsko, ktoré proti FTC-Rail Cargo Hungaria Budapešť uspeli v rozstrele 5:4. Zápas sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodne 28:28, aj po predĺžení svietil na ukazovateli skóre remízový stav 34:34. Maďarský klub protestoval proti výsledku. Gól domácej Karoliny Kudlaczovej v záverečnej sekunde predĺženia na 34:34 podľa budapeštianskych predstaviteľov nemal platiť, keďže lopta skončila v sieti údajne až po klaksóne, a teda po uplynutí hracieho času. Napriek vehementným protestom zostal verdikt srbských rozhodkýň Branky Maričovej a Zorice Mašičovej v platnosti. V následnom rozstrele zo značky pokutového hodu sa stala hrdinkou brankárka Lipska Katja Schülkeová, ktorá chytila jeden pokus súperiek a zaistila miestenku pre nemecké družstvo. Zaujímavosťou je, že delegátmi EHF na tomto stretnutí boli Slovenka Zuzana Füleová a Čech Jiří Konečný.