23

Prešov rozdrvil Banju Luku

27.09.2014

Tatran Prešov (SR) - RK Borac m:tel Banja Luka (Bosna a Herceg.) 42:20 (20:10)

Hádzanári Tatrana Prešov natiahli svoju víťaznú šnúru v 4. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League" na tri zápasy. V sobotňajšom stretnutí 5. kola rozdrvili v Tatran handball aréne RK Borac m:tel Banja Luka z Bosny a Hercegoviny 42:20 (20:10).

Hostia držali krok len do 16. min (7:9). Šarišania následne štvorgólovou šnúrou získali prvý výraznejší náskok (13:7), ktorý do polčasovej prestávky natiahli na rozdiel desiatich gólov. Prešovčania pokračovali v ´demolácii´ súpera aj po zmene strán. V úvode druhého dejstva skórovali šesťkrát za sebou (26:10) a v gólostroji pokračovali tiež v zostávajúcom čase. Do listiny strelcov sa s výnimkou brankárov Krupu a Kolpaka zapísali všetci hráči. Najpresnejšiu mušku mal tradične rýchlonohý krídelník Radoslav Antl, autor ôsmich presných zásahov.

Zverenci trénera Petra Dávida majú bilanciu v SEHA GSS League 3 výhry - 2 prehry a v neúplnej tabuľke so ziskom 9 bodov poskočili na 3. priečku.

Úradujúci slovenský šampión odohrá v tejto súťaži nasledujúci zápas na budúcu sobotu 4. októbra od 19.00 h, keď sa v rámci 6. kola predstaví na pôde chorvátskeho RK Nexe Našice.

Najviac gólov: Antl 8/1, Krištopans 5, Hrstka 5/2 - Vujovič 5, Jankovič a Obradovič po 3, Šešič 3/1
Pok. hody: 3/3 - 1/1, vylúčení: 0 - 1, 1500 divákov