17

Topoľčany i Hlohovec sa na Pohár EHF naladili víťazne

08.10.2014

Súhrn výsledkov stredajších stretnutí 8. kola extraligy hádzanárov

Obaja slovenskí zástupcovia, ktorých počas víkendu čaká vystúpenie v 2. kvalifikačnom kole Pohára EHF mužov, zvládli svoje stredajšie domáce zápasy 8. kola extraligy hádzanárov. V súboji o 2. priečku tabuľky si hráči HK Agro Topoľčany poradili s MŠK Považská Bystrica 37:31 (19:16).Topoľčanci si výraznejší náskok vypracovali už v prvom polčase,keď zo 6:7 otočili na 13:7. Hostia znížili na 11:13 a na dvojgólový rozdiel sa dostali niekoľkokrát aj v druhom dejstve - naposledy v 37.min (21:23). Následne trikrát za sebou inkasovali a vicemajster už vedenie z rúk nepustil. Považanov preskočili v tabuľke aj hádzanári HC Sporta Hlohovec vďaka výhre nad bratislavským ŠKP 31:24 (14:9). Zverenci trénera Martina Liptáka v závere prvej tridsaťminútovky ušli svojmu súperovi z 8:8 na polčasový päťgólový rozdiel. Po zmene strán sa hostia na menej ako štyri góly nedostali, a tak sa Sporta s prehľadom víťazne naladila na Sporting Lisabon. Extraliga bude pokračovať v sobotu 11.10.. V prvý deň víkendu sú od 18.00 h na programe zostávajúce tri stretnutia 8. kola. MajstrovskýTatran Prešov privíta HC Štart Nové Zámky s cieľom predĺžiť svoju obdivuhodnú sériu 56 extraligových víťazstiev a 57 súbojov bez prehry bez prerušenia. Dôležitý duel o účasť v prvej šestke sa bude odohrávať v Šali medzi hráčmi miestneho HKM a hosťami z 1.MHK Košice. Nula na konte bodov zmizne jednému alebo možno aj obom tímom po stretnutí Slovan Modra - MHáK Martin.

Hádzaná - extraliga mužov 2014/2015 - 8. kolo - streda:

HK Agro Topoľčany - MŠK Považská Bystrica 37:31 (19:16)
Najviac gólov: Kucharik 13, Pupík 6, M. Briatka a Žilinčík po 5 - T.Vallo 6, Hároník 5, J. Kozák 4Pok. hody: 1/0 - 3/2, vylúčení: 5 - 5, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 540 divákov

HC Sporta Hlohovec - ŠKP Bratislava 31:24 (14:9)
Najviac gólov: F. Zaťko 5, Vaňko 4, Miženko 3, M. Baláž 3/3 - M.Volentics 6/2, Štepanovský 5, R. Demovič a Bohunický po 3 Pok. hody: 4/3 - 3/3, vylúčení: 3 - 5, rozhodovali: Beňo a Veselka ,450 divákov

Zostávajúci program 8. kola extraligy mužov:sobota 11.10.: