W17 EHF Euro 2015

Slovenky opäť nestačili na Maďarky

11.10.2014

Maďarsko - Slovensko 46:23 (24:10)

Slovenská hádzanárske reprezentantky utrpeli v sobotu na medzinárodnom turnaji žien Provident Cup v maďarskom Szigetszentmiklósi hladkú prehru, keď favorizovanej domácej reprezentácii podľahli 23:46 (10:24). Zverenkám trénera Dušana Poloza sa takisto ako v júnovom vzájomnom prípravnom dueli vo Viedni (15:37) nepodarilo súperovi výraznejšie vzdorovať. Slovenky, ktoré v piatok vyhrali nad Češkami 22:21, zakončia svoje vystúpenie na turnaji i ďalšiu časť prípravy na decembrové ME v nedeľu konfrontáciou s Rakúšankami od 11.45

Už úvod naznačil, že Slovenky to budú mať opäť veľmi ťažké. Wollingerová v 4. min skorigovala na 1:2, ale o tri minúty neskôr bolo už 1:7 a kouč Poloz si skoro musel zobrať oddychový čas. Jeho zverenky mali problémy sa presadiť v útoku, výnimkou bola len Jakubisová, ktorá strelila polovicu gólov tímu SR v I. polčase. Prekážkou im bola nielen pevná defenzíva súperiek, ale aj brankárka Herrová. Maďarky každé zaváhanie slovenských hráčok využívali na protiútoky, ale dokázali skórovať aj z diaľky. V 21. min mali už desaťgólový náskok (15:5), ktorý do prestávky zvýšili na 24:10. Aj po zmene strán mál duel jednoznačný priebeh. Necelá štvrťhodina stačila domácim reprezentantkám, aby zveľadili svoje vedenie na rozdiel dvadsiatich gólov (34:14). V 55. min Maďarka Tóthová upravila z pokutového hodu na 44:19 a Slovenky v záverečnej päťminútovke len mierne skorigovali vysokú prehru (23:46).

Dušan Poloz (tréner SR): "Dnes musím byť veľmi kritický do vlastných radov. Dievčatá mali až príliš veľký rešpekt zo súpera a opäť sme konfrontáciu s ním nezvládli takisto ako nedávno pred kvalifikáciou. Je to zvláštne a veľmi ma to mrzí. Urobili sme 24 technických chýb, čo na tejto úrovni a proti tak kvalitnému protivníkovi neprípustné. Súper nás za to tvrdo trestal. Celý zápas sme nestíhali, neboli sme tam, kde sme mali byť. Naše nasadenie bolo biedne. Nedokážeme zopakovať kvalitné výkony v dvoch zápasoch za sebou. Máme určité zdravotné problémy, ale pokúsime sa dať do zajtrajšieho duelu s Rakúšankami dokopy."

Výsledky - sobota:

Zostava a góly SR: Ž. Tóthová, Túrociová, Súlovská - Czanik, Wollingerová 2, Jakubisová 6, Súkenníková 2, R. Bíziková 2, Blažeková, S. Szücs 2, P. Beňušková 2, Rajnohová 1, Trehubová 1, Bačíková 1, Kertészová, Michnová 4
pok. hody: 2/2 - 0, vylúčené: 3 - 2, rozhodovali: Arntsenová a Röenová (obe Nór.), 600 divákov