26

Topoľčany v Pohári EHF do odvety so sľubným náskokom

11.10.2014

HK Agro Topoľčany (SR) - Targos Bevo HC (Hol.) 32:25 (16:15)

Hádzanári HK Agro Topoľčany ráznym krokom vykročili k účasti v 3. kvalifikačnom kole Pohára EHF mužov 2014/2015. Zverenci trénera Ivana Pompoša zdolali v sobotňajšom prvom stretnutí 2. kola pred svojimi fanúšikmi družstvo Targos Bevo HC 32:25 (16:15). Slovenský vicemajster však ešte potrebuje tento nádejný výsledok premeniť na postup v odvete na palubovke holandského šampióna, ktorá sa bude hrať v sobotu 18. 10. od 20.00 h v Panningene.

Začiatok duelu vyšiel lepšie hosťom. V 6. min mali už trojgólový náskok (5:2) a po úvodnej desaťminútovke viedli dokonca 7:3. Topoľčanci potom začali sťahovať odstup, ten znížili na polovicu a tréner Beva si v 18. min ešte pri vedení 9:7 zobral oddychový čas. Domáci pokračovali v stíhacej jazde, päť minút pred prestávkou zaostávali už len 13:14. Pompošovi zverenci ešte do konca I. polčasu otočili vývoj skóre (16:15). V 38. min už mali k dobru sľubný náskok (19:15), ktorý neskôr ešte zveľadili, keď z 22:18 unikli na 25:18. Sedemgólový rozdiel si udržiavali aj v ďalšom priebehu (27:20) a napokon zostal na ukazovateli aj po záverečnom hvizde - 32:25.

Ivan Pompoš (tréner Topoľčian): "Určite môžem vyjadriť spokojnosť aj vzhľadom k tomu, ako sa nám v prvom polčase nedarilo. Veľkou bojovnosťou a húževnatosťou sme to napokon otočili. Začali sme s vysunutou obranou 1-5, ktorá nám nefungovala podľa predstáv. K tomu sa pridala aj počiatočná nervozita. Ku koncu úvodného dejstva sme sa však našli, boli sme efektívnejší v útoku. V druhom polčase sme prešli na obranný systém 0-6 a bolo to vidieť. K tomu výborný Meluš v bránke a výsledok sa dostavil. Veľmi dobrý výkon podal aj Braňo Cigáň, ktorý má stále zdravotné problémy a pôjde na operáciu.“

Výsledok - sobota - Pohár EHF mužov 2014/2015 - kvalifikácia - 2. kolo - prvý zápas (odveta 18. 10. o 20.00 h):
Zostava a góly Topoľčian: Cvetkovski, M. Meluš - Pupík 1, Valent 4, B. Sivák 2, Klačanský, Polakovič 3, Ivanicja, M. Briatka 1, Greguš, B. Cigáň 9, Jadroň, Slaninka 4, Donoso, Žilinčík 2, Kucharik 6
Najviac gólov za Targos: Van den Beucken 10, Augustinus 8
Pok. hody: 4/4 - 4/2, vylúčení: 6 - 4, rozhodovali: Luque Cabrejas a Pascual Sánchez (obaja Šp.), 750 divákov