20

Hlohovec v Pohári EHF s prehrou o 10 gólov v Portugalsku

11.10.2014

Sporting Clube de Portugal Lisabon (Portug.) - HC Sporta Hlohovec (SR) 34:24 (15:8)

S hladkou prehrou sa vrátia domov hádzanári HC Sporta Hlohovec z Portugalska. Zverenci kormidelníka Martina Liptáka podľahli v sobotu v prvom zápase 2. kvalifikačného kola Pohári EHF mužov 2014/2015 na pôde Sporting Clube de Portugal Lisabon v Odivelase 24:34 (8:15) a do odvety, ktorá je v hale na Zábraní na programe o týždeň 18. októbra od 18.00 h, pôjdu s desaťgólovým mankom. Len v prípade jeho zlikvidovania a vyradenia štvrťfinalistu uplynulej edície tejto súťaže si Hlohovčania uchovajú šancu na zopakovanie účasti v skupinovej fáze Pohára EHF.
Domáci boli od začiatku vo vedení, ale utvorili si len tesný náskok. Za stavu 5:3 pre Sporting si kouč Sporty Lipták zobral v 12. min oddychový čas, no jeho zverencom sa nepodarilo dotiahnuť. Naopak, rozdiel v skóre narastal. Hráči Sportingu ťažili z vylúčení hostí. Po štvrťhodine vyhrávali 7:3 a o desať minút neskôr už 13:5. Potom prišli dva hlohovské góly a zníženie na 7:13, čo prinútilo k oddychovému času tentoraz lisabonského trénera. Portugalský tím odchádzal na prestávku za stavu 15:8.

Lisabončanom vyšiel vstup do druhého dejstva, trojgólovou šnúrou zvýšili už na hrozivý rozdiel desiatich presných zásahov (18:8). To ešte nebolo všetko, v 39. min bolo už 21:9, a tak sa Lipták pokúsil zastaviť valec súpera ďalším time-outom. Pätnásť minút pred koncom zaostávali jeho hráči stále výrazne (13:24). V nasledujúcej fáze predsa len ukrojili z náskoku domácich - v 52. min prehrávali 19:28, no Sporting opäť získal dvojciferný rozdiel (32:21) a napokon vyhral 34:24.

Martin Lipták (tréner Hlohovca, zdroj: sporta.sk): "Z našej strany niet veľmi čo hodnotiť. Hrať naplno len posledných dvadsať minút proti súperovi ako Sporting, to na dobrý výsledok nestačí. Nerozumiem tomu, čo sa stalo, vieme hrať neporovnateľne lepšie, ako sme predviedli. Jediný, ktorý si zaslúži pochvalu, je brankár Olejár. Toľko chýb, čo sme dnes vyprodukovali v útoku, toľko stratených lôpt a takú nedôraznú obranu som v našom podaní už dávno nevidel. V odvete chceme určite vyhrať a napraviť si renomé.“

Najviac gólov za Sporting: Solha 12, Magalhaes 6, Portela 5
Zostava a góly Hlohovca: Olejár, Kašťák, Žernovič - Takáč 3, Guzy 2, Laho 3, M. Baláž, Miženko 3, Ľ. Ďuriš 5, Petrov 7, Vaňko, Ivanov, S. Mažár, F. Zaťko 1, Dudáš, Majbík
Pok. hody:5/3 - 4/2, vylúčení: 5 - 5, ČK: 60. Petrov (Sporta), rozhodovali: Buache a Meyer (obaja Švajč.), 300 divákov