19

Topoľčany opäť vyhrali v Holandsku a idú ďalej v P-EHF

19.10.2014

Targos Bevo HC (Hol.) - HK Agro Topoľčany (SR) 24:27 (11:16) - prvý zápas 25:32, do 3. kola postupujú Topoľčany

Hádzanári HK Agro Topoľčany budú v Pohári EHF mužov 2014/2015 bojovať o účasť v skupinovej fáze. Zverenci kormidelníka Ivana Pompoša zvládli sobotňajšiu odvetu 2. kvalifikačného kola, keď na palubovke holandského šampióna v Panningene zvíťazili 27:24 (16:11). Topoľčanci zužitkovali nádejnú východiskovú pozíciu po minulotýždňovej domácej výhre 32:25 a postúpili do 3. kola tejto pohárovej súťaže, v ktorom bude druhým zástupcom SR Tatran Prešov ako priamo nasadený neúspešný účastník kvalifikácie Ligy majstrov. Oba slovenské kluby spoznajú svojich ďalších súperov v utorok 21. 10. na žrebovaní vo Viedni.

Výsledok - sobota - Pohár EHF mužov 2014/2015 - kvalifikácia - 2. kolo - odveta:
Najviac gólov za Targos: J. van den Beucken 7, De Jonge 6
Zostava a góly Topoľčian: Cvetkovski, M. Meluš, P. Králik - Pupík, Valent 1, B. Sivák 2, Klačanský 6, Polakovič 1, Ivanicja 1, M. Briatka 2, Greguš, B. Cigáň, Slaninka 4, Donoso 2, Žilinčík 2, Kucharik 6
Pok. hody: 4/1 - 3/1, vylúčení: 1 - 5, ČK: 59. Greguš (Topoľčany), rozhodovali: Tzaferopoulos a Bethmann (obaja Gréc.), 550 divákov

Topoľčany hneď v úvode otupili snahu domácich dostať ich pod tlak. Tréner Beva si už v 6. min musel za stavu 0:4 zobrať oddychový čas, ale jeho zverenci hneď po ňom inkasovali. Až potom skórovali prvýkrát v zápase (1:5). Počas dvojminútového vylúčenia hostí upravil Van den Beucken v 10. min na 2:6 a následne De Jonge na 3:6. Topoľčanci odskočili na 8:3 a v úvode záverečnej desaťminútovky I. polčasu na 12:5. Skóre bolo potom z ich pohľadu ešte aj priaznivejšie (14:6), ale Holanďania do prestávky ešte skorigovali na 11:16.

Prvé dva góly po zmene strán strelili hostia, ale hráči Targosu z 11:18 stiahli za necelých 10 minút na 15:19. Upokojenie do topoľčianskych radov priniesli ďalšie tri presné zásahy na 22:15. Domáci však duel nezabalili a šnúrou šiestich gólov znížili na 21:22. Pompošovi zverenci odvrátili hrozby vyrovnania a napokon triumfovali rozdielom troch gólov

Ivan Pompoš (tréner Topoľčian): "Chlapci si zaslúžia veľkú pochvalu. O našom víťazstve sme rozhodli veľmi dobrou hrou v obrane v I. polčase, z ktorej sme vyrážali do rýchlych protiútokov. V bránke nás podržal skvelý Meluš. Po zmene strán som to trochu prestriedal, súper sa dotiahol. My sme už nehrali svoju hru, keďže v podvedomí mali chalani náskok. Slúži im ku cti, že potom zmobilizovali sily a doviedli súboj do víťazného konca. Je to pre nás vynikajúci úspech a naše dobrodružstvo v Pohári EHF pokračuje.“