29

Na úvod kvalifikácie ME prehra mužov SR v Slovinsku

29.10.2014

Slovinsko - Slovinsko 31:25 (15:12)

Slovenskí hádzanárski reprezentanti vstúpili do kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2016 v Poľsku prehrou. Zverenci trénera Zoltána Heistera podľahli v stredajšom stretnutí 1. kola 3. skupiny v Koperi domácim Slovincom 25:31 (12:15).Slovákov čaká ďalšie kvalifikačné vystúpenie v sobotu 1. novembra od 18.00 h v bratislavskej Hant aréne proti Švédom, ktorí svoj úvodný súboj odohrajú proti Lotyšom vo štvrtok 30. 10. od 17.15 h v Nyköpingu.

Výsledok - II. fáza kvalifikácie ME 2016 - 3. skupina - 1. kolo - streda:
KOPER
Slovinsko - Slovensko 31:25 (15:12)
Najviac gólov za Slovinsko: Gajič 9/7, Cehte 7
Zostava a góly SR: T. Paul, Putera - Petro 3, Slaninka, B. Sivák 1, M. Straňovský 2, T. Urban 3/2, Miženko, M. Volentics 3/2, Gamrát 1, P. Hruščák 2, Mikéci, Rábek 7/1, Pekár, L. Urban 2, Ľ. Ďuriš 1
Pok. hody: 7/7 - 5/5, vylúčení: 3 - 2, rozhodovali: Geipel a Helbig (obaja Nem.), 2200 divákov

Slováci do stavu 3:3 vždy dokázali odpovedať na vedúci gól Slovincov, ktorí však následne odskočili na 5:3 v 9. min po strele Zormana. O päť minút neskôr zvýšil Cehte na 9:6, ale T. Urban najskôr z pokutového hodu a potom z hry znížil po úvodnej štvrťhodine na 8:9. Gamrát svojím prvým kvalifikačným gólom v 18. min korigoval počas presilovky na 9:10, ale po troch úspešných sedmičkách Gajiča bolo v 25. min 13:9 a o chvíľu neskôr nezaváhal ten istý hráč ani štvrtýkrát (14:10). Sivák s T. Urbanom síce skresali rozdiel na polovicu, ale posledné slovo pred prestávkou mal Kavtičnik (15:12). Dva rýchle presné zásahy nebezpečného a strelecky disponovaného Cehteho hneď po zmene strán znamenali dovtedy najvýraznejšie slovinské vedenie (17:12). Následne z neho ukrojili Petro s Rábekom, ale namiesto dotiahnutia sa na súpera nastal pravý opak. Po trojgólovej šnúre Slovincov si tréner Heister za nepriaznivého stavu 16:23 zobral v 44. min oddychový čas. Jeho zverencom sa však nedarilo, a tak im o päť minút neskôr, keď bol rozdiel už deväťgólový (18:27), musel opäť dohovárať. Slovákom sa podarilo skorigovať na 23:29 v 56. min a tento odstup zostal aj po záverečnom hvizde, keď tesne predtým Rábek stanovil konečný výsledok na 25:31 z pohľadu SR.

Duel Švédsko - Lotyšsko sa hrá vo štvrtok od 17.15 h.

Zoltán Heister (tréner SR): "Domáci boli jednoznačne živší a agresívnejší v obrane i útoku. V prvom polčase sme nepremenili veľa šancí, v druhom bolo na našej strane viac technických a individuálnych chýb. Vraveli sme si, že treba strieľať hore, ale dávali sme to dole. Brankár súpera bol na to pripravený a naši hráči nedokázali zmeniť spôsob streľby. Urobili sme množstvo technických chýb. Nemáme čas trénovať, je to vidieť na hernom prejave. Mali sme spolu len dva tréningy. Narúša nám to zdĺhavé cestovanie. Verím, že v sobotu proti Švédsku to bude lepšie, keď sa poučíme z chýb v stretnutí so Slovinskom. Zanalyzujeme si to na videu. Potrebujeme viac času, aby sme sa zohrali. Ten, žiaľ, nemáme, lebo kvalifikácia je v plnom prúde. Nič iné, ako tvrdo pracovať, nám nezostáva."