29

SEHA GSS League - Prešov aj do tretice zdolal Vojvodinu

09.11.2014

RK Vojvodina Nový Sad (Srb.) - Tatran Prešov (SR) 25:29 (12:15)

Hádzanári Tatrana Prešov zvíťazili v 4. ročníku nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom South Stream League" v sobotňajšom predohrávanom stretnutí 12. kola na palubovke srbského tímu RK Vojvodina Nový Sad 29:25 (15:12).

Lepšie začali Šarišania (3:1), ale domáci po necelej štvrťhodine hry otočili na 7:5. V druhej polovici I. polčasu sa skóre naklonilo na stranu hostí, ktorí ešte pred prestávkou získali trojgólový náskok. Hráči Nového Sadu sa v 39. min dotiahli na 17:18 a o jeden gól zaostávali ešte aj desať minút pred koncom - 20:21. Nasledujúcu päťminútovku vyhrali Prešovčania 5:1 a definitívne rozhodli o svojom treťom triumfe nad Vojvodinou v sezóne (predtým v septembri v kvalifikácii Ligy majstrov 25:21 a v 3. kole SEHA League 36:30). Najviac gólov za Tatran dal ľavý krídelník Radoslav Antl, ktorý sa strelecky presadil osemkrát.

Zverenci trénera Petra Dávida majú v SEHA GSS League bilanciu 5 výhier - 3 prehry a v neúplnej tabuľke sa so ziskom 15 bodov posunuli na 4. priečku.
Úradujúci slovenský šampión odohrá v tejto súťaži nasledujúci duel v sobotu 15. novembra, keď v 9. kole privíta od 18.00 h srbské družstvo RK Radnički Kragujevac.

Výsledok - sobota - SEHA Gazprom South Stream League - predohrávka 12. kola:
Najviac gólov: Marjanovič 7/2, Elezovič 7/3, Orbovič 6 - Antl 8/1, Krištopans 7, Furlan 4
Pok. hody: 6/5 - 1/1, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Horváth a Marton (obaja Maď.), 500 divákov